film

Babilon. Raport o stanie wojennym

2021
1h 14m
6,2 228
ocen
6,2 10 1 228
Film Marka Bukowskiego na kanwie książki „Raport o stanie wojennym. Zapiski z codzienności”. Ciekawe połączenie klasycznej produkcji fabularnej z komiksową animacją. więcej mniej
Babilon. Raport o stanie wojennym zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

To film fabularny, w reżyserii Marka Bukowskiego. Scenariusz powstał na podstawie książki Marka Nowakowskiego "Raport o stanie wojennym. Zapiski z codzienności".Ta codzienność wykracza daleko poza obrazki milicyjnych patroli, widok grzejących się nad koksownikami żołnierzy, czy telewizyjne wystąpienie generała Jaruzelskiego zamiastTo film fabularny, w reżyserii Marka Bukowskiego. Scenariusz powstał na podstawie książki Marka Nowakowskiego "Raport o stanie wojennym. Zapiski z codzienności".Ta codzienność wykracza daleko poza obrazki milicyjnych patroli, widok grzejących się nad koksownikami żołnierzy, czy telewizyjne wystąpienie generała Jaruzelskiego zamiast Teleranka. Stan wojenny to nie tylko zima 81/82. Mieszkańcy PRL przez ponad 1,5 roku zmuszeni byli żyć na granicy ubóstwa, walczyć o przetrwanie, o podstawowe artykuły, w sytuacji gdy, jak pisał M. Nowakowski "władza chwyciła naród w swe żelazne łapy i dusi" . Tłem przedstawionej w filmie opowieści są wydarzenia, które rozegrały się 3 maja 1982 r. na ulicach Warszawy. Tego dnia milicja i ZOMO brutalnie spacyfikowały największą od czasów wprowadzenia stanu wojennego demonstrację. O tym, jak ten dzień wyglądał, będziemy mogli się przekonać również dzięki użytym w filmie unikalnym materiałom archiwalnym.

na podstawie
Marek Nowakowski (książka)
studio
Studio Besta (współudział) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Babilon. Raport o stanie wojennym
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Taki ważny film dla Polaków, a dopiero pojawił się w bazie, w dodatku z niemożliwością ocenienia, chociaż leciał już w TV, to jest skandal. Jakieś amerykańskie gnioty pojawiają się o rok do przodu, a polska produkcja jest olewana.
Przy okazji film jest ciekawie zrobiony, połączenie filmu fabularnego, animacji i zdjęć...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones