Przemysław Bluszcz 

7,4
21 554 oceny gry aktorskiej
Przemysław Bluszcz
Przemysław Bluszcz urodził się w Piotrkowie Trybunalskim, a obecnie mieszka w Legnicy. Pierwsze poważne myśli o aktorstwie pojawiły się w trakcie przygotowań do konkursów recytatorskich w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
Zanim trafił do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, przeszedł długą drogę: filologia polska w Częstochowie, potem studium kulturalno-oświatowe w Kaliszu, natępnie Uniwersytet Ludowy pod Strzelcami Opolskimi (kierunek teatralny), aż w końcu PWST i wydział lalkarski. Na czwartym roku skorzystał w propozycji swojego profesora i zagrał w "Jak wam się podoba" Szekspira, na deskach teatru w Legnicy. Po zagraniu w dwóch kolejnych sztukach ("Zły" wg. Tyrmanda; "Don Kichot") pozostał tam na stałe.
Aktor dramatyczny, z wykształcenia lalkarz (nie wyklucza, że jeszcze wróci do lalek), zajmuje się też reżyserią.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 marca 1970

miejsce urodzenia: Piotrków Trybunalski, Polska

wzrost: 170 cm

żona Anna Wieczur-Bluszcz, 2 synów: Borys (ur. 1997) i Iwo (ur. 2000)
W 1996 roku ukończył wrocławską filię Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
Otrzymał następujące odznaczenia:
- 2002 r. - Brązowy Krzyż Zasługi;
- 2007 r. -  Odznaka "Zasłużony dla Legnicy".
Wystąpił w następujących kampaniach reklamowych:
- 2014 r. - kampania społeczna portalu lca.pl, Gazety Legnickiej i telewizji Dami zachęcająca do pójścia na wybory samorządowe w Legnicy;
- 2019 r. - kampania społeczna fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zachęcająca do przekazania 1% podatku na statutowe cele tej organizacji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo oszczędny ale robi często piorunujące wrażenie. Nadaje się do ról chodzącego zła jak nikt inny. Ocena tylko 7.0? To jakieś nieporozumienie.

w Skazanym na blusa chyba tylko zagrał pozytywną role ;-)

Świetna rola! ze Zbrojewiczem super zagrali! A ostatnia scena najlepsza!

ale sprawia wrażenie groźnego madafaki. Idealny do ról bandziorów - podobnie jak nieco wyższy Jakus. Ci dwaj wymiatają jako mega sqrwiele.

Podobnie jak Szymon Bobrowski, ten aktor genialnie grał w Odwróconych, rola Lewara idealna. Teraz szukam filmów z Jego udziałem. Rewelacja.