PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4041}

Bananowy czubek

Bananas
7,2 8 816
ocen
7,2 10 1 8816
6,0 10
ocen krytyków
Bananowy czubek
powrót do forum filmu Bananowy czubek

...niemniej film jest przezabawny, podobnie jak pochodzące z tego samego okresu "Bierz forsę i w nogi". Oczywiście cechy charakterystyczne dla twórczości nowojorczyka są tu już widoczne, jednak rzecz jest jeszcze wyraźnie utrzymana w duchu slapsticku i komedii spod znaku braci Marx (Woody w wielu momentach wręcz imituje Groucho). Wielokrotnie można też odnieść wrażenie, że pewne elementy powstały niejako pod dyktando wytwórni. Mi osobiście to nie przeszkadzało, bo jak już stwierdziłem wyżej - rozrywka jest przednia. Finałowe sceny na sali sądowej mnie wprost rozwaliły (J.Edgar Hoover na miejscu dla świadków - leżałem i płakałem). Absurd, genialne dialogi i Allen - rudzielec: tego nie można przegapić.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Ale (wiem, nie zaczyna się od "ale", ale lubię) przede wszystkim jest to satyra polityczna i obyczajowa. Dowcip ma to do siebie, że albo trafia, albo jest... dowcipny. Allen trafia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones