PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275991}
6,5 2 819
ocen
6,5 10 1 2819
Bathory
powrót do forum filmu Bathory

Film lepszy , niż Krwawa hrabina . Gdzie z góry założono, że Elżbieta , wręcz pożerała swoje ofiary . Tu
przynajmniej , w miarę obiektywnie , została przedstawiona historia Batory . Nie wiemy na 100 % jaka była
prawda i już się nie dowiemy . Ten film niczego nam nie narzuca , Batory była osądzona i skazana . Ale nie
było żadnej sceny która jasno i klarownie .Ukazuje jej okrucieństwo , wygląda to bardziej na spisek . Nad
resztą ,można tylko snuć refleksje . Zabijała nie zabijała ? W to , że piła krew i kąpała się w niej . Nie ma co
wierzyć , bo to legenda .
Ciekawe czy, książka o Elżbiecie Batory jest ogólnie dostępna . Czy trzeba się naszukać by ją zdobyć .

ocenił(a) film na 9
blossom_3

Dzięki temu filmowi wiem jakie były początki wywiadu watykańskiego ;-) Jeśli chodzi o stronę techniczną to w ogóle nie odbiega od topowych produkcji tego typu rodem z Hollywood. Nie wiem jak ostatni Noe mógł kosztować 130 mln zielonych. Druga sprawa, nie wiedziałem że Pirat z Karaibów mógł tak namieszać :)
Co do samej historii to historycy się spierają, jedni że tak było, a drudzy że padła ofiarą intryg, w tamtych czasach to była norma. Podsumowując film rewelka i jestem zaskoczony że Made in Europa, chociaż Diunę europejczycy też ładnie wysmażyli, lepiej od Lynchowskiego pierwowzoru...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones