PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 789
ocen
7,6 10 1 361789
7,3 31
ocen krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Do pełni szczęścia brakuje mi jednak jeszcze nieco więcej akcji. Ale jest na prawdę nieźle pod katem fabularnym. Bardzo podobają mi się dialogi i gra aktorska: postac, którą gra Bale, rozwija się , zmienia z wystraszonego chłopca w dojrzałego wojownika i to widac w zmianie sposobu gry aktorskiej, jest spora dawka autoironii " wariat w pelerynie" , " dupek w kostiumie" - możliwe że nie przytaczam dokładnie; bardzo fajnie też zarysowana postac Crane'a i odegrana nieźle przez Murphy'ego, świetnie dobrany czarny charakter i "bydlak" odegrany przez Wilkinsona; na prawdę fenomenalna gra Michaela Cane'a z jego "ojcowskim" pełnym ciepła spojrzeniem.

Do tego dochodzi niezła muzyka i niezłe sceny akcji - mogło byc dużo lepiej i spełnia się to w Mrocznym Rycerzu gdzie dodatkowo mamy świetne wątki z Harveyem Dentem no i gdzie mamy Ledgera brawurowo grającego Jokera.

Kiedyś ten film mi się średnio podobał , teraz doceniam to w jaki sposób Nolan odświeżył historię o Batmanie i sprawił że jest bardziej "namacalna" ...realna ( oczywiście nie w 100% ).

Cała strona fabularna bije na głowę "wydmuszkę" jaką wydaje mi się byc TDKR . W ogóle TDKR przy tym filmie całkowicie wymięka na polu dialogów a nawet scen akcji ( chociaż w TDKR wydano pewnie więcej kasy). Szkoda że Nolan w ostatniej części ukazał przeciętną historię i przeciętne kino akcji w odróżnieniu do dwóch poprzednich części.

1. Mroczny Rycerz 9/10 (+1 za Ledgera ujęte w ocenie)
2. Batman Początek 8/10 ( +1 za dialogi ujęte w ocenie)
3. Mroczny Rycerz Powstaje 5/10 ( +1 za klimat ujęte w ocenie i w ogóle sentyment do Nolanowskiego Batmana)

ocenił(a) film na 8
armarange

Wszystko spoko,ale Mroczny rycerz 10/10 :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Nie mam z tym problemu. Ja daje 9/10 ( a więc bardzo dużo ),ale zawsze ocenę mogę podnieśc. Problem w tym że widziałem
go kilka lat temu a ocenę na filmwebie nie dawałem "na gorąco" po seansie. Może niedługo obejrze ponownie
i ocenę dam 10/10.

Problem byłby gdybyś napisał że TDKR 10/10 :-P bo dla mnie to jest absolutna wydmuszka i pójście na komercję
plus nuda i przegadane sceny gdzie dialogi nie są tak dobre jak w jedynce.

ocenił(a) film na 8
armarange

O tak,TDKR zdecydowanie najsłabszy z trylogi,ma zbyt wysoka ocene. Bane słabo wypadł,dialogi drętwe,efekty tylko sie bronia i muzyka. A co do Mrocznego Rycerza,to dla mnie to najlepszy Batman w historii.

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Wyobraź sobie że pokaźne grono odniorców wskazuje TDKR jako najlepszego a tam nie ma
żadnej świetnej kreacji aktorskiej... Bale najlepiej wypadł w jedynce gdzie musiał zagrac również
Wayne'a strachliwego i poniewieranego zanim postanowił podjąc podróż poza Gotham, potem musiał
tam zagrac Wayne'a playboya ale już pewniejszego siebie no i Batmana osstatecznie.

ocenił(a) film na 8
armarange

no właśnie,mnóstwo ludzi twierdzi,że TDKR jest najlepszy,niby dlaczego? po za efektami i muzyką nie ma tam nic interesującego. Bale-jako ten co się zatracił i nie mogąc odnalezc dawnej mocy przegrywa pierwsza walkę z Bane'm,by potem tryumfalnie powrócić-nie jest już tak przekonujący jak w poprzednich częściach. Wogóle wydaje się,że ten wątek był zbędny i niepotrzebny. A to tylko jedna z wad,jest ich więcej

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Podstawowa wada ( oczywiście jest to kwestia subiektywna ) to są słabe dialogi w porównaniu do swietnych z poprzednich części. Nudne gadaniny, pełno patosu , postacie drugoplanowe zawodzą - patrz rola Blake'a ( nie ma porównania z Dentem ) . Scena finałowa rozczarowująca jak na taką kasę zainwestowaną ...

Akurat to że Batman dostał po "ryju" od Bane'a na pcozątku było niezłe. Gorzej było z tą ustawką policji i bandytów na ulicach. W ogóle Bane ( który nieźle wyglądał i mówił ) ma się nijak do Jokera w sensie przykuwania uwagi, wypełniania sceny, uatrakcyjniania sceny, kunsztu aktorskiego ( nie widac twarzy wiec pozostaje jedynie głos ). Jak na finał to słabo. Bo gdyby to była kolejna częsc Batmana przed wielkim finałem to jeszcze ok

ocenił(a) film na 8
armarange

Ja patrzę na to troszkę z innej perspektywy, oceniam Batmana jako całość . Oglądając niedawno, trzy filmy, w którkim odstępie czasu, mogę sobie na to pozwolić.
Mroczny rycerz urzeka swoim klimatem, Nolan swietnie wykreował postać Batmana, pokazując, ze nawet z filmu o superbohaterze, mozna zrobic cos na poziomie. Musze przyznac, ze momentami film sie troche dłużył, jednak nie miałem zamiaru przerywać. Podobała mi sie gra aktorska i muzyka. Film oceniam pozytywnie. :)

ocenił(a) film na 8
Spike__Spiegel

Owszem Mroczny Rycerz urzeka klimatem. Ale częśc ostatnia mnie nie urzeka.

ocenił(a) film na 8
Spike__Spiegel

To jest pewna całośc ale jednak każdy film to też odrębny utwór filmowy. Najdoskonalsze są wg mnie dwa pierwsze.

ocenił(a) film na 8
armarange

Rozumiem Cię :P Po prostu, ja nie doszukiwałem się wielkich różnic. Teraz jak o tym myślę, 1 Część była najciekawsza i miała największy potencjał. Autorzy mogli sie skupić na przedstawieniu historii batmana. 2 miała jokera :D A 3 tak właściwie poza wizją przekazania pałeczki nie miała nic co by porywało :D Co nie zmienia faktu, ze klimat 3 czesci zbytnio od poprzednich nie odbiega.
Właśnie mam zamiar obejrzeć Batmana Tima Burtona. Masz może pojęcie, ile jest części całej antologii? Bo Burton nakręcił 2 z tego co widziałem i ciekawi mnie czy te późniejsze filmy są kontynuacją:P

ocenił(a) film na 8
Spike__Spiegel

Te późniejsze filmy uznawane są powszechnie za niewypały i zbrukanie komercją spuścizny Burtona ... a na ile kontynuują nie pamietam ale na pewno opierają się na komiksach i są tam chyba postacie wzięte z nich takie jak Człowiek zagadka itd. Generalnie przy filmach Nolana to wszystko są bajeczki... bez głębi.

ocenił(a) film na 8
armarange

Przypuszczam, ze i tak je obejrze. Lubie oglądać coś od początku do końca. :D Mam jeszce pytanie odnośnie innych superbohaterów. Film, albo serie filmów o kim warto jeszcze obejrzeć?

ocenił(a) film na 8
Spike__Spiegel

Wiesz to nie są moje ulubione gatunki ... wolę thrillery, thrillery SF , horrory itd.
No ale wydaje mi się że nowy Superman był niezły jeśli chodzi o efekty i samą akcję.
Jest jeszcze Iron Man ... ale nie widziałem. Wydaje mi się że te nolanowskie filmy są najciekawsze ..

ocenił(a) film na 8
armarange

Dzięki wielkie :P Po "Batmanie" Burtona czegoś poszukam :P

ocenił(a) film na 8
Spike__Spiegel

Thor 1 i Iron Man 1. Reszta,efektowna i.....to tyle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones