PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 362 053
oceny
7,6 10 1 362053
7,3 32
oceny krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Muszę się przyznać, że wcześniej krytykowałem nowego "Batmana" bez obejrzenia. Dlaczego? Ano dlatego, że nie podobało mi się podejście Nolana. On zdecydował się zrobić film w pełnir ealistyczny - bez tego surrealizmu Burtona. I dlatego postanowiłem ten film znienawidzić. Jednak dlaczego? Przecież oryginalny (komiksowy) Batman nie był taki jak w wykonaniu Burtona, zresztą to, że "Batman" nie oznacze też że musi być surrealistyczny. Nie wiem skąd to moje podejście. Widocznie tak bardzo odpowiadały mi pierwsze dwa Batmany i tak się do nich przywyczaiłem, że już nie widziałem możliwości nakręcenia czegoś innego i czegoś... lepszego.
Jednak przeczytałem wiele recenzji i wiele dobrego na temat filmu słyszałem i rzeczą niezwykle trudną byłoby nie uwierzyć. Myślałem, że "Sin City" zbierał dobre oceny. Hmmm... W porówaniu z nowym Batmanem film ten przyjmowany był... słabo. Wszyscy nowy film o rucerzu wychwalają a na imdb ma on już 68 lokatę w TOP250 - jest to wynik oszałamiający, ponieważ np. takie tytuły jak "Terminator 2", "Szczęki" i wiele innych jest niżej na liście. Co to oznacza? Że wreszcie mamy takiego Batmana na jakiego czekaliśmy od 13 (pechowych?) lat! Czy to będzie prawdziwa uczta kinomana - przekonam się niebawem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones