film

Beksińscy. Album wideofoniczny

2017
1h 20m
7,8 5 282
oceny
7,8 10 1 5282
7,2 16
ocen krytyków
Dokument ukazuje życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych. więcej mniej
Beksińscy. Album wideofoniczny zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Wszyscy jesteśmy Beksińskimi?
"Album wideofoniczny" nie pozwala przy tym zlekceważyć bohaterów jako oderwanych od rzeczywistości... ... czytaj więcej
Beksińscy. Album wideofoniczny
Zwiastun nr 1
Beksińscy. Album wideofoniczny
Teaser nr 1
Beksińscy. Album wideofoniczny
Fragment 31 urodziny Tomka
nr 1 2017-10-31T12:42:41 https://fwcdn.pl/webv/45/13/44513/thumbnail.44513.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/125/787625/beksinscy_zwiastun_yt.vp9.1080p.webm
Movie się
"Thor: Ragnarok"," Mindhunter", "Beksińscy"
Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku: [url]https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb[/url] 2017-10-28T10:16:06 PT18M38S https://fwcdn.pl/webv/44/97/44497/a1.44497.4.jpg

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej wHistoria wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny". 

na podstawie
dystrybucja
DAREK DIKTI Biuro pomysłów
studio
DAREK DIKTI Biuro pomysłów (produkcja) / Gdyński Fundusz Filmowy (finansowanie) / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / więcej
tytuł oryg.
Beksińscy. Album wideofoniczny
inne tytuły
The Beksińskis. A Sound and Picture Album Miedzynarodowe
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dla przyszłych twórców filmów o Beksińskich, którzy chcą jeszcze na nich pozarabiać, mam jeszcze kilka propozycji, co robić dalej:
- nakręcić film Beksińscy vs Dmochowski (koniecznie z walką na lasery w finale)
- wydać serię komiksów Tomek Beksiński i Kobieta Wąż
- wypuścić kolekcję figurek-lizaków całej rodziny...

więcej

Dojmujący

ocenił(a) film na 8

Ze względu na użycie faktycznych ujęć, listów i nagrań - o polecam zdecydowanie bardziej, od filmu fabularnego. Uderza zdecydowanie mocniej, właśnie przez realność powyższych i czyste, prawdziwe emocje z nich wypływające.

Świetny

ocenił(a) film na 8

A po Ostatniej Rodzinie tyle było płaczu jak to autorzy filmu skrzywdzili Tomka, po tym filmie widać, że całkiem wiernie oddali temat. Polecam oba!

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w identyfikacji piosenki z tego filmu, a mianowicie zimnofalowego kawałka z takim monotonnym basem. Pojawiła się przy okazji kilku scen z Tomkiem Beksińskim, a potem w teledysku nakręconym przez Tomka.

P O M O CY

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli: emisja w TVP 2 we wtorek 5 marca o 23:00 :)