Filmweb poleca "Beksińskich. Album wideofoniczny"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Beksi%C5%84skich.+Album+wideofoniczny%22-125722
Już od dziś w kinach dokument Marcina Borchardta "Beksińscy. Album wideofoniczny", przybliżający życie tytułowej rodziny w oparciu o materiały z ich bogatego audiowizualnego archiwum. Filmweb postanowił wyróżnić film znakiem jakości "Filmweb Poleca".


Tak pisze o filmie nasz recenzent:

Z pozoru trudno o większego pecha: dokument Marcina Borchardta trafia do kin rok po słynnej "Ostatniej rodzinie". Myliłby się jednak ten, kto stwierdzi, że skądinąd znakomity debiut Jana P. Matuszyńskiego powiedział o rodzie Beksińskich wszystko, co było do powiedzenia.  Złożony z pomysłowo zmontowanych archiwaliów "Album wideofoniczny" dowodzi, że jego bohaterowie nie dadzą się tak łatwo odesłać do lamusa. Utrwaleni na starych taśmach filmowych Beksińscy są jak duchy, które przybyły, by jednocześnie rozbawić nas, rozczulić i przestrzec przed chodzeniem ich ścieżkami.

Cała recenzję Piotra Czerkawskiego przeczytacie TUTAJ.Znak jakości"Filmweb Poleca" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.
Udostępnij: