PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404343}

Ben X

7,3 5 151
ocen
7,3 10 1 5151
Ben X
powrót do forum filmu Ben X

Jeśli ktoś nie lubi tego typu filmów, nie powinien go w ogóle oglądać, a tym bardziej wystawiać negatywne komentarze jak poniżej. Jak dla mnie film naprawdę dobry, smutny, wzruszający. Muzyka z filmu naprawdę piękna. Zbliżony nieco do filmu "klasa", który dopiero pojawia się u nas w kinach. Polecam naprawdę, ale tylko ludziom, którzy mają uczucia.

kozlosienka

czyli dla typu ludzi, którzy lubią czatować i grać zamiast wyjść i spotkać się z ludźmi ?? I tak nie wychodząc z chaty, potem są zmuszeni iść do szkoły, a tam zachowują się jak cioty, bo nie potrafią się ogarnąć po tych milionach godzin spędzonych przed kompem?? I że niby są wrażliwsi itd? i dziwią się, czemu ludzie się śmieją z ich łapciucharstwa ???

Redgard

a i dodam, że są odwyki dla takich ludzi, bo to już jest poważna choroba psychiczna.

Redgard

Chyba Ty powinieneś się zgłosić do leczenia chłopie...To był lekki autyzm nie wymagający hospitalizacji. Łatwo jest oceniać innych. Pewnie nawet nie obejrzałeś tego filmu a za komentowanie się zabierasz. Jesteś taki doskonały i dusza towarzystwa jest z ciebie ale jednak siedzisz przed kompem i wpierdzielasz te swoje głupie komentarze do filmów których nie widziałeś. Weź piłkę i idź sobie pobiegać na powietrzu z kolegami.

McKaczy

ty idź i pobiegaj sobie z piłką jak jest -18.


Redgard

kozłosia masz moze soundtrack? chętnie bym posluchal a nie moge wyszukać w necie.

ocenił(a) film na 7
solberg

Zależy czy chodzi Ci o cały soundtrack czy o jakiś konkretny kawałek. Mi od razu po zwiastunie przypadł do gustu tamten motyw, który łatwo można znaleźć na Youtube'ie - http://www.youtube.com/watch?v=wQFeHGaPdo0

ocenił(a) film na 6
solberg

co do soundtracku nie znalazłem tracklisty... ale najlepsze kawałki (np ten podczas gdy wyświetlił publicznie nagranie ze szkoły) to utwór zespołu sigur rós który gorąco polecam

solberg

wpisz ben x soundtrack i tam na dole powinny być

TheGoldi07

oczywiście chodzi o google , eh już nic nie można pisać na forum bo blokują.

ocenił(a) film na 9
Redgard

Coz - niezrozumienie filmu to rzecz ludzka, wiesz ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele ;). Twoja wypowiedz podsunela mi za to ciekawy pomysl na film.
Film o maniakach komputerowych, ktorzy "zyjac" w swiecie MMORPG zaniedbuja swiat realny, relacje z rodzina i kolegami nie znajac umiaru i pograzajac sie bez pamieci w swoim swiecie. Swego czasu znalem jedna taka osobe (na szczescie udalo jej sie porzucic ten nalog i nawet niedawno dziewczyne znalezc :)) i mysle ze tego typo film bylby czyms ciekawym, bowiem to, ze czlowiek nie znajacy umiaru potrafi zniszczyc sobie zycie jest czyms o czym warto opowiedziec.

ocenił(a) film na 9
Redgard

Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś tego filmu... ani trochę. Chodziło o chorobę - nie o grę, która moim zdaniem była tylko mostem łączącym historie z dzisiejszą rzeczywistością. Przedstawiona postać skazana jest na świat, który nie potrafi jej zrozumieć i zaakceptować. Jak dla mnie jest to film wartościowy.

ocenił(a) film na 8
venka

Masz racje vanefica,też jestem zaskoczony komentarzami.Ludziska nie zrozumieli prostego przekazu.Film jest o zaszczuciu,znęcaniu się nad innością.Plucie,rozbieranie kogoś nie jest wyśmiewaniem się-to znęcanie.Nie rozumiem,jak można być tak tępym i nie pojąć prostego przekazu.

Redgard

No właśnie. A bez takich jak TY takie filmy by nie powstały, bo by się takie historie nie wydarzały :((

Ps. Kiedyś nie było komputerów, a takie historie także się wydarzały. Ludzie tacy jak Ben uciekali wówczas w świat książek lub coś w podobie :)))

kozlosienka

Ja bym to polecił nie ludziom, którzy mają uczucia ale istotą godnym miana ludzi

Tleli

tragedia jest to, ze ludzie sa takim bydlem zeby szykanowac ludzi,ktorzy maja powazny problem. to jest naprawde dla mnie nie wyobrazalne, ze traktowac tak kogokolwiek, zwierzat tak sie nie traktuje, a co dopiero czlowieka! film swietny. wywarl na mnie mocne wrazenie, a moze nie tyle wrazenie ile pokazal, ze pomimo uplywu czasu niektorzy ludzie dalej sa ponizani ze wzgledu na cos czemu sami nie sa winni.

ocenił(a) film na 9
kozlosienka

film fantastyczny nic tylko polecic każdemu ;)

matthewstanki

Jeden z lepszych filmów jaki ostatnio widziałem, naprawdę rewelacyjny. Porusza trudne tematy i ogólnie jest dosyć ciężki do oglądania, jeżeli ktoś nie lubi tego typów filmów. Mimo wszystko zachęcam do obejrzenia ;)

ocenił(a) film na 8
kozlosienka

"dobry dla ludzi którzy preferują taki rodzaj filmów"

Nie rozumiem twojej opinii, właściwie to masło maślane - o każdym można napisać w ten sposób. Film jest rzeczywiście bardzo dobry i nie ma co polemizować - czy ktoś go lubi czy nie, nie ma tu nic do rzeczy. Polecić go można każdemu. Dobry dramat w dość oryginalny sposób zrealizowany, przekazuje autentyczne emocje...

8/10

balrog84

Jeśli ktoś nie lubi takich filmów a woli komedie romantyczne itp to ten film temu się nie spodoba. To chyba proste...

ocenił(a) film na 7
kozlosienka

tytul postu i pierwsze zdanie mozna bylo pominac...

fyrk

A z tego z co wiem to chyba wolny kraj? Czy się mylę? no więc właśnie... moja opinia. A to czy jest ona masłem maślanym czy nie to nieważne. Na pewno są osoby które wiedzą co miałam na myśli pisząc to. Co do niektórych to brak słów normalnie... :)

ocenił(a) film na 7
kozlosienka

Odpowiedz po dwóch latach... no , no, to na tego odpowiesz w 2015 :) W sumie nie ma co odpowiadać, bo właśnie o to masło mi chodziło - to raz. Dwa, ze nie przepadam za takimi filmami, ale jakoś mi się podobał - czyli znów masło poszło. Pozdrawiam.

fyrk

odpowiedź po ponad miesiącu... no no! Pff. Jakie tu mądrale są na filmwebie to aż brak słów. Kolejny z tych "Co to nie ja". Idź odrobić lekcje. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
kozlosienka

Kozlosienka , napisz co Cie gnębi. Próbuję normalnie porozmawiać a Tobie już drugi raz brakuje słów do mnie. " Brak słów" jest to zwrot używany w kierunku osoby, która brana jest za kretyna etc., dodatkowo "mądrala", " co to nie ja". Skąd Ci się to bierze, hę? Lekcje już odrobiłem, zaraz idę spać. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
kozlosienka

Bardzo dawno nie czytałem tak głupiego wpisu. Pozwól, że przepiszę go sobie i będę cytował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones