Odtwórz Zwiastun nr 2 2:05
Film

Beowulf & Grendel

2005 1 godz. 43 min.
6,1 8 017
ocen
6,1 10 8017
3 149
chce zobaczyć
{"id":"118693","linkUrl":"/film/Beowulf+-+Droga+do+sprawiedliwo%C5%9Bci-2005-118693","alt":"Beowulf - Droga do sprawiedliwości","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/86/93/118693/7538503.2.jpg"}
Beowulf przybywa do kraju króla Hrothgara, aby stawić czoła nękającemu jego poddanych trollowi Grendelowi. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Beowulf - Droga do sprawiedliwości
Beowulf - Droga do sprawiedliwości (2005) Zwiastun nr 2 2:05
Beowulf - Droga do sprawiedliwości
Beowulf - Droga do sprawiedliwości (2005) Zwiastun nr 1 1:29
Beowulf - Droga do sprawiedliwości | Oficjalny zwiastun / trailer nr 2 | 2005 | Film Film jest adaptacją anglosaskiego poematu 'Beowulf'. Jest to średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z morderczym trolem o imieniu Grendel. Wiele głów potoczy się w tym prowokacyjnym ujęciu pierwszego ważnego dzieła literatury angielskiej. W dowód lojalności wobec króla Hrothgara, szanowanego władcy Duńczyków, Beowulf prowadzi grupę wojowników przez morze, by uwolnić wioskę od grasującego tam potwora. Potwór, Grendel, nie jest stworzeniem o mitycznych mocach, lecz istotą z krwi i kości. Wyposażony jest za to w olbrzymie ciało oraz żądzę krwi i mordu, wywołaną przez chęć zemsty za wyrządzoną mu krzywdę.

Film jest adaptacją anglosaskiego poematu 'Beowulf'. Jest to średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z morderczym trolem o imieniu Grendel. Wiele głów potoczy się w tym prowokacyjnym ujęciu pierwszego ważnego dzieła literatury angielskiej. W dowód lojalności wobec króla Hrothgara, szanowanego władcy Duńczyków, BeowulfFilm jest adaptacją anglosaskiego poematu 'Beowulf'. Jest to średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z morderczym trolem o imieniu Grendel. Wiele głów potoczy się w tym prowokacyjnym ujęciu pierwszego ważnego dzieła literatury angielskiej. W dowód lojalności wobec króla Hrothgara, szanowanego władcy Duńczyków, Beowulf prowadzi grupę wojowników przez morze, by uwolnić wioskę od grasującego tam potwora. Potwór, Grendel, nie jest stworzeniem o mitycznych mocach, lecz istotą z krwi i kości. Wyposażony jest za to w olbrzymie ciało oraz żądzę krwi i mordu, wywołaną przez chęć zemsty za wyrządzoną mu krzywdę.

studio
MoVision (przedstawia) / Beowulf Productions Limited / Endgame Entertainment (koprodukcja) / Więcej...
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Beowulf & Grendel
inne tytuły
Beowulf - Droga do sprawiedliwości Polska
Bjólfskviða Islandia
Beowulf, la légende viking Francja
Więcej...
Pod koniec filmu, kiedy Beowulf wchodzi do jaskini na plaży, w prawym dolnym rogu ekranu można zobaczyć pomarańczowy sznur od sprzętu ekipy filmowej.
Podczas rytualnego zabicia baranka ofiarnego, miejscowy mag kropi władców krwią, która brudzi jedynie twarz króla. Jednak już w następnej scenie plamy krwi widoczne są także na twarzy królowej.
Podczas rejsu, z morza wyłania się ręka potwora, która chwyta stojącego przy burcie Beowulfa. W następnym ujęciu widać jednak jakby ręka wyłoniła się w znacznej odległości od statku.
"Beowulf & Grendel" z 2005 roku Islandczyka Sturla Gunnarssona to kolejna próba zmierzenia się ze staroangielskim poematem z VIII wieku. W Polsce wyświetlany był pod ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 72%
Beowulf jest jednym z najstarszych bohaterów poematów staroangielskich. Był ekranizowany kilkakrotnie. W 1998 powstała epicka opowieść animowana, rok później Beowulfa ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 64%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych