Sarah Polley I

7,4
2 288 ocen gry aktorskiej
Sarah Polley I
Sarah Polley jest aktorką i reżyserką znaną w Kanadzie ze swojej politycznej skrajnie lewicowej działalności. Obdarzona wyjątkowo ekspresyjną twarzą stała się ulubienicą krytyków tworząc bardzo ciekawe portrety zranionych i skonfliktowanych kobiet. Pochodzi z aktorskiej rodziny, jej ojciec Michael Polley występował z nią w filmie "Przygody barona Munchausena" oraz w serialu "Droga do Avonlea". Jej matka Diane Polley była również aktorką i reżyserką castingów. To własnie ona pchnęła 4 letnią Sarah do swojej pierwszej roli w Disneyowskiej produkcji "Magiczne święta". Sarah zdobyła dwie nagrody Gemini (kanadyjski odpowiednik nagrody Emmy) za role w filmie "Wzgórze tajemnic" oraz serialu "Straight Up''. Inne znane filmy z jej udziałem to "Słodkie jutro" (nagroda na festiwalach w Chicago i Bostonie 1997), "White Lies", "Guinewra", "Go", "Zanim do tego dojdzie", "Świt żywych trupów", "Życie ukryte w słowach" i "Beowulf - Droga do sprawiedliwości".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 stycznia 1979

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 157 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 14 innych nagród oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. David Wharnsby (10.09.2003 - 2008, rozwód); 2. David Sandomierski (od 23.08.2011), córka Eve (ur. 07.02.2012)
Miała zagrać Penny Lane w filmie "U progu sławy". Porzuciła ten projekt, ponieważ nie czuła się dobrze w swej roli. Scenarzysta/reżyser Cameron Crowe rozpatrywał nawet anulowanie produkcji. Brad Pitt, który początkowo miał wystąpić w roli Russella Hammonda - zrezygnował z angażu, podobno z powodu odejścia Polley (zależało mu na pracy z nią).
W 1995 roku uczestniczyła w antyrządowej demonstracji, gdzie podczas starć policji z protestującymi straciła dwa tylne zęby.
Jest najmłodsza z pięciorga rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych