Sarah Polley I

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2061,"rate":7.462396894711305,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":58,"rate":7.706896551724138,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":49,"rate":7.673469387755102,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":7.2,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
2 061 ocen gry aktorskiej
Sarah Polley I
Sarah Polley jest aktorką i reżyserką znaną w Kanadzie ze swojej politycznej skrajnie lewicowej działalności. Obdarzona wyjątkowo ekspresyjną twarzą stała się ulubienicą krytyków tworząc bardzo ciekawe portrety zranionych i skonfliktowanych kobiet. Pochodzi z aktorskiej rodziny, jej ojciec Michael Polley występował z nią w filmie "Przygody barona Munchausena" oraz w serialu "Droga do Avonlea". Jej matka Diane Polley była również aktorką i reżyserką castingów. To własnie ona pchnęła 4 letnią Sarah do swojej pierwszej roli w Disneyowskiej produkcji "Magiczne święta". Sarah zdobyła dwie nagrody Gemini (kanadyjski odpowiednik nagrody Emmy) za role w filmie "Wzgórze tajemnic" oraz serialu "Straight Up''. Inne znane filmy z jej udziałem to "Słodkie jutro" (nagroda na festiwalach w Chicago i Bostonie 1997), "White Lies", "Guinewra", "Go", "Zanim do tego dojdzie", "Świt żywych trupów", "Życie ukryte w słowach" i "Beowulf - Droga do sprawiedliwości".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 stycznia 1979

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 157 cm

WGA
Zdobyła WGA, 4 inne nagrody i 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. David Wharnsby (10.09.2003 - 2008, rozwód); 2. David Sandomierski (od 23.08.2011), córka Eve (ur. 07.02.2012)
Miała zagrać Penny Lane w filmie "U progu sławy". Porzuciła ten projekt, ponieważ nie czuła się dobrze w swej roli. Scenarzysta/reżyser Cameron Crowe rozpatrywał nawet anulowanie produkcji. Brad Pitt, który początkowo miał wystąpić w roli Russella Hammonda - zrezygnował z angażu, podobno z powodu odejścia Polley (zależało mu na pracy z nią).
W 1995 roku uczestniczyła w antyrządowej demonstracji, gdzie podczas starć policji z protestującymi straciła dwa tylne zęby.
Jest najmłodsza z pięciorga rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych