PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118693}
6,1 8 212
ocen
6,1 10 1 8212
Beowulf Droga do sprawiedliwości
powrót do forum filmu Beowulf - Droga do sprawiedliwości

Godny uwagi

ocenił(a) film na 6

Film oglądałam z czystej ciekawości i nie ukrywając – przez Butlera ;) i nie spodziewałam się niczego ciekawego, zostałam mile zaskoczona. To nie jest kino rozrywkowe pełne efektów, wartkich scen pościgów, mordobicia i lejącej się krwi. Brakuje amerykańskich dramatów, przesyconych pseudogłębokimi treściami dialogów romantycznych miłości. I bardzo dobrze. To chyba pierwszy film o tematyce dotyczącej wikingów który przypadł mi do gustu. Piekne zdjęcia, bardzo dobre kostiumy i charakteryzacja, ciekawy dobór postaci. Sam Butler całkiem przekonywujący w roli skandynawskiego herosa, poza nim niezłe postaci duńskiego Króla, lekko nawiedzonego mnicha, wiedźmy Selmy. Film nie każdemu się spodoba, większość widzów pewnie będzie się na nim nudzić, co jeszcze bardziej przekonuje mnie iż jest to obraz niebanalny. Oddaje klimat poematu, powoli tocząca się opowieść i narastające sprzeczności w wartościowaniu świata. Z przekonaniem mogę polecić miłującym średniowieczne klimaty i wszystkim do których dociera ambitniejsze kino. Bo ta wersja Beowulfa moim skromnym zdaniem jest znacznie ciekawsza od ostatniej z 2007 roku.

ocenił(a) film na 9
vitari17

To jest film dla tych ktorzy potrafią docenić dobrą opowieść, co w dobie efektów, wybuchów i pościgów staje się coraz rzadsze. I znakomite aktorstwo, Butler w roli mężnego herosa, który okazuje się być przy okazji człowiekiem, Dalej wiedźma ktora wcale nie jest zla, troll który okazuje się nie być potworem, dręczony wyrzutami sumienia król Hrothgar (znakomity Stellan Skarsgaard, który tą rolą przywrocił mi utraconą po "Egzorcyście-początku" wiarę w swój talent)... To są postaci wielowymiarowe, tu nie ma prostych odpowiedzi na to kto jest dobry, a kto zły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones