PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644471}

Bestie z południowych krain

Beasts of the Southern Wild
6,8 22 475
ocen
6,8 10 1 22475
6,9 27
ocen krytyków
Bestie z południowych krain
powrót do forum filmu Bestie z południowych krain

Ludzie mieszkający w wannie jako ludzie pierwotni/inny gatunek (wiele nawiązań m.in. rysunki na kartonie, tury, lodowce) vs. ludzie zza muru
"przypięci do ściany", zniewoleni, zależący od innych.

Tak jak neandertalczyk kiedyś tak i oni muszą zdecydować czy porzucić swoje życie i przyłączyć się do bardziej rozwiniętych homo-sapiens-sapiens czy pozostać w jaskiniach, być wolnym i wyginąć (epoka lodowcowa).


Mam nadzieje że teraz zrozumiecie że ten film jest ciekawszy niż wam się z początku wydawało.

ocenił(a) film na 5
Kajzer

Coś w tym jest... I prawie wszystko fajnie by było tylko, że ja wiem jak wyglądały tury - nie przypominał ani troszkę świnio-byka. W tym miejscu przesadzili!

ocenił(a) film na 9
Quak79

Ale te tury były wyobrażeniem, one istniały w głowie tej dziewczynki. To była jej własna kreacja świata (a przynajmniej ja to tak interpretuję). Mnie ten motyw akurat powalił, chociaż nigdy jeszcze takie coś w filmie nie działało na mnie pozytywnie, wszystkie takie fantastyczne sceny, tak tu mi się podobał i według mnie bardzo pasował.

micha_lina

Nie tyle kreacja świata, co uosobienie (ładnie zwanym personifikacją) problemów z którymi należy się w pewnym momencie zmierzyć.

ocenił(a) film na 6
Quak79

Ty to poważnie napisałeś?

ocenił(a) film na 8
Quak79

Ty wiesz, jak wyglądały tury, ale przecież Hushpuppy nie miała o tym żadnego pojęcia :) Zobaczyła jedynie tatuaż na kobiecej skórze, niewyraźną rycinę - dlatego własnie w swojej dziecięcej główce stworzyła taki a nie inny obraz, z takich części, jakie ona znała. Durcetowie hodowali czarnego świniaka przy domu, pewnie dlatego było to pierwsze zwierzę jakie przyszło dziewczynce do głowy. My ludzie jako gatunek mamy przecież tendencję do personalizacji, do naginania niewiadomych do rzeczy jakie już znamy :) Równie dobrze dziewczynka mogła sobie wyobrazić cokolwiek, choćby i czworonożne kurczaki; to miał być jedynie symbol jej własnych lęków.

ocenił(a) film na 5
Kajzer

Ma to jakiś sens, tylko jak do tej interpretacji sprowadzić spotkanie córki z matką na statku i [chyba] kulminacyjny moment gdy całe plemię trafia do szpitala?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones