Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:05
Film

LasseMajas Detektivbyrå - Det första mysteriet

2018 1 godz. 35 min.
5,9 153
oceny
5,9 10 153
278
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"811933","linkUrl":"/film/Biuro+Detektywistyczne+Lassego+i+Mai.+Pierwsza+tajemnica-2018-811933","alt":"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/19/33/811933/7875193.2.jpg"}
Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica (2018) Zwiastun nr 1 (polski) 1:05
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2018 | Film Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła wLasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

data produkcji
2018
tytuł oryg.
LasseMajas Detektivbyrå - Det första mysteriet
inne tytuły
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • naprawdę udana adaptacja

  wy_aga ocenił(a) film na 7

  nie widziałam wprawdzie innych ekranizacji tej serii, ale według mnie ta jest zrobiona bardzo udanie, z inteligentnym humorem, niebanalną charakterystyką postaci, również tych drugoplanowych i fajnym przesłaniem. 8-letnia córka, fanka książkowej serii również bardzo zadowolona, czekamy na ... więcej

  2
  • Filmu nie oglądałem ale aż dziw, że dziecie ze Szwecji są białe.

   Shadow_dawnego_ggggggg

   j. w t.

   2