PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860822}
6,6 1 513
ocen
6,6 10 1 1513
Blackpink: Light Up the Sky
powrót do forum filmu Blackpink: Light Up the Sky

Dokument o popularnym Zespole z Korei nie jest raczej nowatorski i nie przedstawia nowych spojrzeń na K-pop a raczej jest robionym na szybko filmem o znanym zespole. Widać, że wiele scen zostało wyreżyserowanych co było w odbiorze strasznie sztuczne dziewczyny nie mogły się wypowiedzieć tak jak chciały, bo stało YG i groziło palcem. Trzeba przyznać jednak fajnie, że przedstawiono prace w zespole Kpopym bardziej mrocznie a nie jako świat usłany kwiatami bardziej jednak jak ciężką harówę blisko 5 lat długotrwałe rozstanie z rodziną/przyjaciółmi oraz jako wieczne i znane w Kpopie dążenie do perfekcji. Oczywiście nie przedstawiono wszystkich mrocznym sekretów jakie ciążą na Producentach K-Popu w tym na YG, ale od tego są inne dokumenty i artykuły.


Krótko mówiąc ten film jest raczej bardzo bezpiecznym jak na dokumenty Netflixa(nie wiem czy to netflix zrobił sorki) zapchaj dziurą, aby podtrzymać hajp na zespół niż pełnoprawnym dokumentem przedstawiający codzienne życie Kpoperek. Tak naprawdę więcej można się dowiedzieć o zespole z vlogów które dodają na kanał niż z tego dokumentu. Fani na pewno się ucieszą, z możliwości zobaczenia dziewczyn w nieco innym wydaniu, chociaż vlogi są ciekawsze i mniej sztuczne.

Dla nie fanów raczej ten dokument bedzie nudnym opowiadaniem smutnych dziewczyn które śpiewają najprawdopodobniej nawet nie będą w stanie obejrzeć go do końca

Dexiuu

''Oczywiście nie przedstawiono wszystkich mrocznym sekretów jakie ciążą na Producentach K-Popu w tym na YG, ale od tego są inne dokumenty i artykuły.''


Co polecasz do oglądnięcia z tych mroczniejszych rzeczy?

Dexiuu

"pełnoprawnym dokumentem przedstawiający codzienne życie Kpoperek" - bardziej pasuję tu "idolek", bo kpoperkami nazywają się fanki tego gatunku muzycznego.

ocenił(a) film na 7
Dexiuu

Tak naprawdę nie powiedziano wiele rzeczy. Nie było nic o Miyeon( (G)I-dle ), która jak wiem miała prawię zadebiutować z resztą dziewczyn. Rekordy na Youtube były wspomniane, ale ledwo. Zgodzę się, że fani którzy są z grupą dłużej raczej nic nowego się nie dowiedzą, choć myślę, że nie to było celem tego dokumentu. Ważniejsze były raczej emocje oraz pokazanie dziewczyn jeszcze bardziej poza sceną. Zaskoczyło mnie jednak, że całość jest prowadzona w dość smutnym tonie.

ocenił(a) film na 2
Dexiuu

Pod promocję wydanego albumu (przygotowywano 8 singli przez 4 lata) zrobiony netflixowy dokument na zamówienie, który zobaczyło tutaj obecnie tylko 1000 osób (średnia ocena 6,7) i zamieszczono jeden post (na którym to piszę), to słaby odzew jak na najpopularniejszy towar eksportowy k-popu, to rezultat wręcz nieproporcjonalny wobec obecnej globalnej manii tego gatunku i zespołu, nahajpowanego produktu podatnego dla odbiorców z Dalekiego Wschodu, czyżby przerost formy nad treścią drogie k-popiary?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones