PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4225}
6,9 80 073
oceny
6,9 10 1 80073
5,8 10
ocen krytyków
Blade: Wieczny łowca II
powrót do forum filmu Blade: Wieczny łowca II

stop z krytyką

ocenił(a) film na 5

wszyscy go krytykują, ale ktoś szedł na niego z negatywnym nastawieniem to nie dziwne. Wiem, że to nie jest żadne kino ambitne, ale też takie nie miało być - to zykla holiłódzka :) produkcja dla niewybrednej widowni. Ma to być film dla rozrywki - stąd tyle walka, sieki itp.
BTW jak możecie ieć jakiekolwiek zastrzeżenia do tego, że przed granatem UV można się schować pod wodą jeśli przyszliście na film o wampirach - troche sensu w waszych wypowiedziach, troche sensu...

ocenił(a) film na 2
Nero

krwi i żelek
Wampiry, czy nie wampiry, granat uv pozostaje granatem uv i basta. Czepialski widz czepiać się ma prawo.

Tak poza tym - pierwszy Blade też był zwykłą hollywoodzką produkcją sieczki, ale z dialogami, które nie były żenująco głupie, postaciami, które nie były żenująco karykaturalne i fabułą, która pomimo swej standardowości i naiwności odgrywała jakąś tam rolę, którą dało się zauważyć na początku, w środku i na końcu filmu... Za to Blade 2 jest jak nieudana reklama - karykaturalny, bezdennie głupi i strasznie nieciekawy.

ocenił(a) film na 5
vainamoinen

to tylko wampiry
bądźcie trochę wyrozumiali dla takich filmów i nie oczekujcie za wiele.
Powtarzam: czemu szukacie realizmu w filmie... o wampirach.
W takich filmach fabuła akurat nie ma większego znaczenia, np: x-men, spiderman, superman, batman - wszystko to ekranizacje komiksów w których widz szukać powinien tylko akcji a nie logicznych wątków, złożonych postaci itp.
Blade to kolejna taka hollywoodzka produkcja - minęła już moda na super moce (superman, batman) a przyszła pora na akcje i płytkich bohaterów, tania fabułkę itd.
Jak chcesz czegoś innego to zajżyj do działu kino ambitne - ja przyznam mam czasem ochotę obejrzeć bzdurną nawalankę, gdzie nie zastanawiam się na treścia filmu, losami bohatera itp.

ocenił(a) film na 2
Nero

a ja nie
P.S. Batman i "super moce"? Hę?
P.S.2 Fabuła znaczenie ma zawsze i wszędzie - na temat pająka i supermana wypowiadać się nie będę, bo mnie strasznie nie interesują, ale w Batmanach Burtona i X-Men Singera "fabuła" ma znaczenie całkiem spore (jakie banalne zdanie, nie wiedziałem, że mnie stać na coś takiego...).
P.S.3 ""wszystko to ekranizacje komiksów w których widz szukać powinien tylko akcji a nie logicznych wątków, złożonych postaci itp."" - dlaczego nie mam tego szukać, skoro to wszystko w komiksach jest? Nie wszystkich, rzecz jasna, ale to już inny temat. Przykładem profanacji materiału i zniszczenia pomysłu jest filmowy gniot pt. "Spawn" oparty na arcydziele komiksu o tym samym tytule. Czasami udaje się zrobić coś dobrze - przykładem Batman. Co do Blade'a - nieważne, bo kto u nas - z szaraków - zna komiks? I tak jest pewnie sprofanowany, bo komiksy na zachodzie to nie byle co, tylko pewnego rodzaju dziwna sztuka dla wybrednych i inteligentnych, moi drodzy.

sal out.

ocenił(a) film na 5
vainamoinen

komiksy
Batman może i nie ma super mocy, ale to co robił...
Fabuła w Batmanie - nie wiem czy miała wielkie znaczeni, musieli tylko wpleść "złego" bohatera, który by stanowił przeciwniak, dla "dobrego" batmana - to co Ci "Xli" już robili to nie było takie ważne.
Fabuła w X-men - tu też chodziło tylko o pokazanie mutantów - wrogów ludzkości, i to czemu Ci, którzy "nie mają nic do ludzi" chcą im przeszkodzić.
Może i są w komiksach złożone postacie, ale tu mamy konkrety, i tam takowych postaci nie widze (cierpienia Rudej z X-men związane z niemożnością dotknięcia innych nazwałbyś złożonością??). Jeśli zansz to podaj przykład i czemu - wg. mnie nawet jakbyś znalazł to w filmach o tyhcże bohaterach nie ma czasu na pokazywanie ich skomplikowanego życia, bo większość widzów nie przyszła na to patrzeć...

Nero

komiksy
skomplikowane życie odnajdziesz jedynie w komiksach europejskich np. Les Voraces opowieści o sępach, proste w rysunkach ale życie prawdziwe ... krótka historyjka dla zobrazowania tematu : dwa sępy Melchior i Balthazar siedzą na drzewie, M wydaje się zasmucony, B pyta o to, Melchior odpowiada : "Wiesz B, chciałbym założyć rodzinę, spłodzić potomka, ale mam problem, jak rozpoznać sepa od sępicy ?? " B na to "Stary, zapytaj po prostu jak masz na imię a później do roboty :))" M odlatuje uradowany, Na następnym rysunku M powraca z podbitym okiem i siada koło B. B : "I co, zapytałeś ?" M : "Tak " B : " iii ?" M : "to BYŁ Michele" .. w tym przypadku gra fonetycznego Michele czyli Michał lub Michalina :)) ot życie, ot rozterki :)

ocenił(a) film na 5
fafu

???
co ma "skomplikowane życie" wspólnego z parą nierozgarniętych sempów - nie czytałem komiksów, ale tak wnioskuje z Twojego przykłady.

Nero

sępy są alegoria społeczeństwa :)
żartuję oczywiście .... ale wyobraź sobie film, który opowiada o świecie gdzie masz samce i samice ale nie do odróżnienia ... czy nie jest to jakis problem egzystencjonalny dla nieśmiałych ??? no bo jak sprawdzić jeżeli panicznie boisz się zdziwionego spojrzenia ...

to górnolotne wytłumaczenie ...

a tak w ogóle to oczywiście sęp to głąb a na tym zasadza się dowcip w tym komiksie ...

jeśli Redakcja zdecyduje się uruchomić komiksweb to spróbuję opisać więcej postaci to może zachęci Cię do sięgnięcia chociaż do niektórych komiksów ...

ps
czy masz może pomysł jak podejrzec drzewo komentarzy, bo za każdym razem pokazuje mi pod filmem czy newsem tylko nowe wiadomości i np. liczbę komentarzy do danego komentarza ... :(

ocenił(a) film na 5
fafu

to mają problem :)
faktycznie mieliby wtedy niemały problem!!! ale świat by się dostosował i na pewno podano by sposoby na to :))

może i bym poczytał, ale jak na razie to nie ma gdzie

u mnie wszystko działa bez problemów - klinij link "rozwiń drzewo", to powinno załatwić sprawę

Nero

rozwinięcie drzewa
no właśnie, za każdym razem rozwija tylko drzewo komentarzy podstawowych ... a komentarzy do komentarzy przeczytać nie mogę :(

ocenił(a) film na 5
fafu

pokazuj...
jeszcze jest link "pokazuje treść komentarzy", a czsami to rozwiń drzewo trzeba kilka razy kliknąć bo nie daje oczekiwanego rezultatu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones