PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4258}

Blow

7,8 225 296
ocen
7,8 10 1 225296
5,9 18
ocen krytyków
Blow
powrót do forum filmu Blow

Taki tam

ocenił(a) film na 6

Niby niezły, ale niczego z tyłu nie urywa. Johnny Depp, Ray Liotta i Paul Reubens to najjaśniejsze gwiazdy tego filmu, a końcówka jest naprawdę wzruszająca.

Szkoda tylko, że cała reszta widowiska jest raczej nijaka. Niby jakieś wzloty i upadki, jakieś handlowanie, poznawanie coraz większych szych, ale całość sprowadza się do transakcji narkotykowych, interwencji FBI, odsiadki w kiciu i tak w kółko.

ocenił(a) film na 5
Kartolus

Dzięki za spoiler ;)!!! Oczywiście żartuje, bo masz w 100% racje i to co napisałeś najlepiej ukazuje jak płytki fabularnie jest ten film.
Co do końcówki bardzo wzruszająca, największy plus tego filmu.

ocenił(a) film na 7
DemiaN

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
Kartolus

dokładnie mam takie same wrażenia.

ocenił(a) film na 5
panna_x_filmweb

Marne popłuczyny po genialnym Człowieku z blizną

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

Z ust mi to wyjąłeś. Jak dla mnie ten film po scarface nie robi już żadnego wrażenia, jeśli bym tamtego nie widział, to może bym inaczej na niego patrzył.

ocenił(a) film na 5
Gladiator1000

Dokładnie, szczególnie motyw odbicia kobiety innemu gangsterowi.

ocenił(a) film na 9
Kartolus

Nie zgadzam się.Cały film i historia jest świetna. Pewnie oczekiwaliście gangsterskiego klimatu a to jest dramat gdzie gangsterski klimat jest tylko dla niego tłem.

To historia o ojcostwie i miłości oraz dokonywanych w życiu wyborach , o walce o szczęście dla siebie i dla bliskich.

Mamy tutaj zestawienie życia uczciwego i ciężko tyrającego dla dobra rodziny ojca oraz syna który nie bał się ryzyka i łamania zasad aby zdobyć szczyt świata. Ostatecznie oboje na końcu są nieszczęśliwi. Ojciec który zrobił wszystko co najlepsze nie uchronił syna przed stoczeniem się na dno i nieszczęściem oraz syn który pragnął dorównać ojcu nie spełnił się sam w roli ojca pomimo ze wydawało mu się ,że robi najlepszego może.

Film pokazuję ,że nie zawsze mimo szczerych chęci i starań można mieć wszystko nawet gdy wydaje się że idziemy słuszną drogą.

ocenił(a) film na 7
Kartolus

nie jest może zły, ale tez żadna rewelka

ocenił(a) film na 4
movieland

Mam taką samą opinie. Zupełnie nie rozumie tych wszystkich „ochów” i „achów”. Jest przyzwoicie pod względem aktorstwa, dialogów, scenografi, ale akcja jest bardzo mało dynamiczna - do momętu aresztowania na urodzinach nie dzieje się nic co by mogło utrzymywać napięcie.
Może film był za krótki na ukazanie całej biografi. Wstęp o handlu marihuaną wydał mi się całkiem niepotrzebny i już na pewno za długi.
Jakieś bezsensowne sceny na plazy, kolacja z Barbi i rodzicami. Brakowało mi w opisie tego etapu jego życia jakiejś głębi autentyczności.
Podobnie jak w przedstawieniu całej jego działalności, dyskusja o handlu kokainą z Diego ( jak siedzi w więzieniu za marihuanę) i Diego jako handlarz narkotyków wogle, jak by rozważali nielegalny handel kurczakami a nie narkotykami.
No i jeszcze ta jego pasywność, Diego i ten jego kontakt z Kalifornii go wykiwali i jaka jest jego reakcja - dramatyczne pytanie - jak mogliście mnie zawieść?
To samo z bankiem - przejęli cała kasę z handlu i znów nic, No cóż przepraszam, ze pytałem. Nie mówię, żeby od razu krew się lała na bogato, ale chyba nie taka postawa zaprowadziła go na wysokie szczeble w biznesie narkotykowym?
A jeżeli taka to fajnie by było aby film to jakość wyjaśniał - rozumie, ze narkotyki latawiec było sprzedać bo wszyscy brali ale ten biznes produkował ogromne zyski i był nielegalny - musiał generować jakąś konkurencje,jakieś stałe zagrożenie.

ocenił(a) film na 7
caligulaam

Fajna recenzja, popieram w 100 procentach! Lepsza niż nie jedna oficjalna

ocenił(a) film na 4
movieland

dziekuje, milo wiedziec ze podzielasz moja opinie.

ocenił(a) film na 7
caligulaam

:) Pozdrawiam!:)

ocenił(a) film na 7
caligulaam

Kto nie rozumie? Dwa razy użyłeś takiej formy czasownika "rozumieć" na początku i na końcu wypowiedzi.

ocenił(a) film na 8
Kartolus

A czegoś ty się spodziewał po filmie biograficznym xd

ocenił(a) film na 6
Chris_66

Czegoś pokroju Chłopaków z ferajny, Kasyna, albo Wilka z Wall Street

ocenił(a) film na 8
Kartolus

Inna biografia - inna fabuła. Równie dobrze można by się czepić ze i w narcosie fabuła została złe po prowadzona. Pod względem scenografii, akcji, montażu itd wszystko jest jak trzeba i za to film należy ocenić.

ocenił(a) film na 6
Chris_66

Dlatego wystawiłem temu filmowi aż 6. Jest poprawnie zrobiony, ale mnie nie porywa.

ocenił(a) film na 8
Kartolus

Chyba nie wiesz moj drogi z czym wiąże się termin poprawnie, dobrze lub bardzo dobrze zrobiny. Skoro wg. Ciebie film jest „poprawnie” zrobiony i zasłużył na notę „aż 6” to nie mogę powiedzieć nic więcej jak, to ze są gusta i guściki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones