2 godz. 4 min.
7,8 218 676
ocen
7,8 10 218676
65 434
chce zobaczyć
6,1 15
ocen krytyków
{"rate":6.133333,"count":15}
{"type":"film","id":4258,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Blow-2001-4258/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Blow
 • Kartolus ocenił(a) ten film na: 6

  Niby niezły, ale niczego z tyłu nie urywa. Johnny Depp, Ray Liotta i Paul Reubens to najjaśniejsze gwiazdy tego filmu, a końcówka jest naprawdę wzruszająca.

  Szkoda tylko, że cała reszta widowiska jest raczej nijaka. Niby jakieś wzloty i upadki, jakieś handlowanie, poznawanie coraz większych szych, ale całość sprowadza się do transakcji narkotykowych, interwencji FBI, odsiadki w kiciu i tak w kółko.

 • DemiaN ocenił(a) ten film na: 5

  Kartolus Dzięki za spoiler ;)!!! Oczywiście żartuje, bo masz w 100% racje i to co napisałeś najlepiej ukazuje jak płytki fabularnie jest ten film.
  Co do końcówki bardzo wzruszająca, największy plus tego filmu.

 • movieland ocenił(a) ten film na: 7

  DemiaN Dokładnie

 • panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  Kartolus dokładnie mam takie same wrażenia.

 • Gladiator1000 ocenił(a) ten film na: 5

  panna_x_filmweb Marne popłuczyny po genialnym Człowieku z blizną

 • luk11c4 ocenił(a) ten film na: 6

  Gladiator1000 Z ust mi to wyjąłeś. Jak dla mnie ten film po scarface nie robi już żadnego wrażenia, jeśli bym tamtego nie widział, to może bym inaczej na niego patrzył.

 • magicmind ocenił(a) ten film na: 9

  Kartolus Nie zgadzam się.Cały film i historia jest świetna. Pewnie oczekiwaliście gangsterskiego klimatu a to jest dramat gdzie gangsterski klimat jest tylko dla niego tłem.

  To historia o ojcostwie i miłości oraz dokonywanych w życiu wyborach , o walce o szczęście dla siebie i dla bliskich.

  Mamy tutaj zestawienie życia uczciwego i ciężko tyrającego dla dobra rodziny ojca oraz syna który nie bał się ryzyka i łamania zasad aby zdobyć szczyt świata. Ostatecznie oboje na końcu są nieszczęśliwi. Ojciec który zrobił wszystko co najlepsze nie uchronił syna przed stoczeniem się na dno i nieszczęściem oraz syn który pragnął dorównać ojcu nie spełnił się sam w roli ojca pomimo ze wydawało mu się ,że robi najlepszego może.

  Film pokazuję ,że nie zawsze mimo szczerych chęci i starań można mieć wszystko nawet gdy wydaje się że idziemy słuszną drogą.

 • movieland ocenił(a) ten film na: 7

  Kartolus nie jest może zły, ale tez żadna rewelka

 • caligulaam ocenił(a) ten film na: 4

  movieland Mam taką samą opinie. Zupełnie nie rozumie tych wszystkich „ochów” i „achów”. Jest przyzwoicie pod względem aktorstwa, dialogów, scenografi, ale akcja jest bardzo mało dynamiczna - do momętu aresztowania na urodzinach nie dzieje się nic co by mogło utrzymywać napięcie.
  Może film był za krótki na ukazanie całej biografi. Wstęp o handlu marihuaną wydał mi się całkiem niepotrzebny i już na pewno za długi.
  Jakieś bezsensowne sceny na plazy, kolacja z Barbi i rodzicami. Brakowało mi w opisie tego etapu jego życia jakiejś głębi autentyczności.
  Podobnie jak w przedstawieniu całej jego działalności, dyskusja o handlu kokainą z Diego ( jak siedzi w więzieniu za marihuanę) i Diego jako handlarz narkotyków wogle, jak by rozważali nielegalny handel kurczakami a nie narkotykami.
  No i jeszcze ta jego pasywność, Diego i ten jego kontakt z Kalifornii go wykiwali i jaka jest jego reakcja - dramatyczne pytanie - jak mogliście mnie zawieść?
  To samo z bankiem - przejęli cała kasę z handlu i znów nic, No cóż przepraszam, ze pytałem. Nie mówię, żeby od razu krew się lała na bogato, ale chyba nie taka postawa zaprowadziła go na wysokie szczeble w biznesie narkotykowym?
  A jeżeli taka to fajnie by było aby film to jakość wyjaśniał - rozumie, ze narkotyki latawiec było sprzedać bo wszyscy brali ale ten biznes produkował ogromne zyski i był nielegalny - musiał generować jakąś konkurencje,jakieś stałe zagrożenie.

 • movieland ocenił(a) ten film na: 7

  caligulaam Fajna recenzja, popieram w 100 procentach! Lepsza niż nie jedna oficjalna

 • caligulaam ocenił(a) ten film na: 4

  movieland dziekuje, milo wiedziec ze podzielasz moja opinie.

 • movieland ocenił(a) ten film na: 7

  caligulaam :) Pozdrawiam!:)

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 7

  caligulaam Kto nie rozumie? Dwa razy użyłeś takiej formy czasownika "rozumieć" na początku i na końcu wypowiedzi.

 • Chris_66 ocenił(a) ten film na: 8

  Kartolus A czegoś ty się spodziewał po filmie biograficznym xd

 • Kartolus ocenił(a) ten film na: 6

  Chris_66 Czegoś pokroju Chłopaków z ferajny, Kasyna, albo Wilka z Wall Street

 • Chris_66 ocenił(a) ten film na: 8

  Kartolus Inna biografia - inna fabuła. Równie dobrze można by się czepić ze i w narcosie fabuła została złe po prowadzona. Pod względem scenografii, akcji, montażu itd wszystko jest jak trzeba i za to film należy ocenić.

 • Kartolus ocenił(a) ten film na: 6

  Chris_66 Dlatego wystawiłem temu filmowi aż 6. Jest poprawnie zrobiony, ale mnie nie porywa.

 • Chris_66 ocenił(a) ten film na: 8

  Kartolus Chyba nie wiesz moj drogi z czym wiąże się termin poprawnie, dobrze lub bardzo dobrze zrobiny. Skoro wg. Ciebie film jest „poprawnie” zrobiony i zasłużył na notę „aż 6” to nie mogę powiedzieć nic więcej jak, to ze są gusta i guściki.