PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1085}
7,5 55 841
ocen
7,5 10 1 55841
8,2 34
oceny krytyków
Blue Velvet
powrót do forum filmu Blue Velvet

Geniusz.

ocenił(a) film na 10

Blue Velvet to prawdziwe arcydzielo, to co wykonał Lynch jest wrecz niesamowite. Najbardziej oszalamiajacy jest klimat, ktorego zaden inny rezyser nie potrafi az tak wykreowac. Jest mroczny, tajemniczy, nocny, wszystko podtrzymuje oprawa dzwiekowa, ktora jest niesamowita. Gra aktorska na najwyzszym poziomie, widze, ze Lynch w Twin Peaks dokonał świetnego wyboru na obsadzenie głównej roli nie bez powodu, Kyle MacLachlan grał perfekcyjnie, bardzo mi sie spodobala krotka epizodyczna rola Deana Stockwella, to co ten aktor wyczynia w tym filmie przekracza wszelkie pojecie!
Podoba mi sie w tym filmie, jak zreszta w wiekszosci filmow Lyncha, ze aby zrozumiec ten film, nalezy sie wielu elementow domyslec, trzeba "wlaczyc" intuicje.

10/10 polecam.

Bobey

Dla mnie też zdecydowanie 10/10. Film genialny i perfekcyjny, no i ta muzyka (min. Roy Orbison, Bobby Vinton).. Najlepsza scena dla mnie to ta w zinterpretowana przez Slavoja Žižeka w Z-Boczonej historii kina, (tu miłośnikom Blue Velvet i Lyncha polecam ten dokument)

harrytuttle

Oczywiście chodzi mi o scenę interpretowaną przez Žižeka w 3 wersjach, czyli ta z Jeffrey w szafie..

Bobey

Zgadzam się na 100 %. To jest jedno z niewielu ARCYDZIEŁ filmu. Wszystko jest tu perfekcyjne: piękna muzyka, cudowne zdjęcia, niezwykła fabuła i mistrzowskie aktorstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones