PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1085}
7,5 57 tys. ocen
7,5 10 1 56533
8,2 39 krytyków
Blue Velvet
powrót do forum filmu Blue Velvet

Jak w temacie, poszukuję podobnych filmów, ale nie ze względu na fabułę. Chodzi mi o ten
klimat który jest tutaj naprawdę świetny... Takie ujęcia, jak np. te na ucho z wchodzącą
kamerą do środka zrobiło na mnie spore wrażenie, podobają mi się takie tajemnicze ujęcia.
Oczywiście chodzi mi też o muzykę, moim zdaniem zawsze muzyka podkreśla klimacik
tajemniczości jeśli jest dobrze dobrana. Mam na myśli też tzw "mindfucki" . Proszę o
odpowiedzi! Dodam też, iż oglądałem następujące filmy z takiego "mojego" gatunku:

Lost Highway, Mulholland Drive, Memento, Jacket, Wyspa Tajemnic, Podziemny Krąg, Donnie Darko, Szósty zmysł, Zostań, Gothika, Vanilla Sky, Siedem.

Wiem sporo tego, stąd temat. Sam już sobie nie radzę, aby coś sobie znaleźć na poziomie..


zuckovsky123

współczuję braku odpowiedzi :]

ocenił(a) film na 10
kult_urka

Hmmm... "Perdita Durango", "Kalwaria", "Wideodrom", "Drabina Jakubowa", "Kult" (z 73 r.). Może nie do końca to, ale każdy jest takim swego rodzaju mindfuck'iem :)

zuckovsky123

Widze, że podobają nam się dokładnie takie sami filmy;) może "Mechanik" "Drabina Jakubowa" "Dziecko Rosemary" "Oczy szeroko zamknięte" "Jeżdziec bez głowy" "Sekretne okno" no nie wiem... ;p może coś Ci się spodoba;)

ocenił(a) film na 8
zuckovsky123

Sprawdź ten adres: http://www.classreal.com/
Bardziej w klimaty, które wymieniłeś, trafiają filmy nakręcone po 2000 roku. Widziałem już prawie wszystkie pozycje z tej listy i niewiele razy się zawiodłem :)

ocenił(a) film na 8
zuckovsky123

mechaniczna pomarańcza, głowa do wycierania i lśnienie:)

ocenił(a) film na 10
grafek

Wszystkie wymienione wyżej oglądałem, lecz się zastanawiałem nad Twin Peaks. Po obejrzeniu całego serialu mogę stwierdzić, że trafiłem w 10 i zapewne to powtórzę :)

zuckovsky123

Twin Peaks --czuć na kilometr. Hej!

ocenił(a) film na 8
zuckovsky123

no i oczywiscie miasteczko twin peaks(serial), od tego sie zaczela moja przygoda z tego typu filmami, a klimat tam jest niesamowity, chociaz zakladam, ze mogles ogladac

ocenił(a) film na 10
zuckovsky123

To również "mój" gatunek;)
Polecam "Zostań"(2005) oraz "Mechanik"(2004).

ocenił(a) film na 10
Daisy616

Już oglądałem i się nie zawiodłem :) Pozdrawiam

zuckovsky123

Ostatnie Tango w Paryżu