PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1085}
7,5 55 835
ocen
7,5 10 1 55835
8,2 34
oceny krytyków
Blue Velvet
powrót do forum filmu Blue Velvet

Baby wants to fuck blue velvet! Zostałem bez słów po obejrzeniu filmu. Perfekcyjne skontrastowanie słodkiego, milutkiego świata, którego częścią jest główny bohater, z chorym, brutalnym światem przestępczości i perwersji, który znajduje, się tuż pod powierzchnią.. Zresztą już jedna z początkowych scen, w której kamera pokazuje nam, co kryje się pod wykoszonym, zielonym trawnikiem, oddaje jako tako sens filmu... Oczywiście, nie ma nawet co mówić o postaci Franka- Dennis Hopper stworzył po prostu p****ne arcydzieło. Furiat, zboczeniec, psychol, chodząca puszka pandory- do tego jak jeszcze naszprycuje się tym... magicznym eliksirem ;)
Lynch po prostu mistrzowsko wymieszał mroczny kryminał z obrazem miłego i spokojnego aż do granic obrzydliwości "american dream" na przedmieściach- po obejrzeniu filmu sam stwierdziłem, że to "what a strange, strange movie..."... Moja ocena 10/10. Ja zostałem pozamiatany.

użytkownik usunięty
klajsterbelej

A co sądzisz o "Dzikości serca"?

ocenił(a) film na 10

Póki co, "Dzikości serca" jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar nadrobić- dopiero niedawno zacząłem się interesować filmami Lyncha. Pomalutku będę się zapoznawać z kolejnymi jego produkcjami- na razie mogę tylko powiedzieć, że "Blue Velvet" mną pozamiatało.

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Najlepsze było to jak Hopper po premierze filmu stwierdził iż: "Frank to ja!" Zapewne miał na myśli swoją mroczną stronę, raczej wątpię żeby na codzień taki był :)

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Idealnie zinterpretowałeś ten film. Moim zdaniem tylko Lynch potrafi stworzyć tak wspaniałe dzieło. Często wracam do Blue Velvet, a najczęściej gdy jestem pod wpływem :)

ocenił(a) film na 8
klajsterbelej

Idealny, trafiony w punkt komentarz. Film to zderzenie dwóch światów, które to zderzenie określasz obrzydliwym. I tak też jest. Z jednej strony sielanka, randki i kolacje, ładne ogródki i normalne życie, a z drugiej strony, parę ulic, domów dalej rozgrywa się piekło, istnieje życie pełne dewiacji i przemocy. Zdecydowanie się zgadzam, że Dennis Hopper wcielając się w postać Franka odwalił kawał dobrej roboty. Nie umiem wyobrazić sobie innego aktora w roli Franka. Też jest coś w tym, że tylko Lynch mógł odtworzyć i nadać filmowi taki klimat. W sumie to jego 'marka'.
Swoją drogą zachęciliście mnie do zobaczenia 'Dzikości serca'.

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Po raz pierwszy widziałem ten film w latach 80 w kinie (prawdopodobnie był to 86, rok polskiej premiery) To wyobraź sobie odbiór tego filmu w tamtych czasach... Obecnie robi się wiele obrazów mniej lub bardziej wkręcających

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones