PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1085}
7,5 55 835
ocen
7,5 10 1 55835
8,2 34
oceny krytyków
Blue Velvet
powrót do forum filmu Blue Velvet

nie ogladałem wcześniej nic Lyncha, film na początku w ogóle mi sie nie spodobał wydał
mi sie strasznie zryty, ale później się wczułem i był nawet nawet, ma bardzo specyficzny
klimat

ocenił(a) film na 8
kevin_moore

Obejrz "Lost Highway"... Zobaczymy co będzie bardziej "zryte" :P

ocenił(a) film na 7
Andreas110

albo mulholland drive.

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Celowo nie podałem "Mulholland Drive" bo sam Lynch przyznał, że w tamtym sam się pogubił o co mu chodziło. W "Lost Highway" nigdzie się nie pogubił (przynajmniej tak twierdzi) więc film powinien być bardziej spójny...

ocenił(a) film na 7
Andreas110

dlatego ten tytuł bd bardziej specyficzny :)

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Ale, żeby nie zarzucać, że film jest bezsensu lepiej podać "Lost Highway", który od początku do końca jest poprowadzony tak jak powinien :D Chociaż mało z niego rozumiem to mi się podoba :D

ocenił(a) film na 7
Andreas110

Lost Highway, podałeś jako przykład bardziej "zrytego" filmu Lyncha, więc chyba lepszy bd Mulholland jako ten mniej zrozumiały i bardziej pokręcony ;) a tak btw to ja np bardziej nie rozumiem Lost Highway niż Mulholland

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Tak, ale w tej niezrozumiałości kryje się jakaś logika, która moim zdaniem znana jest samemu Lynchowi :P No ja akurat gubię się w obu ale po całym filmie "Lost Highway" przynajmniej zrozumiałem motyw tej autostrady :P

ocenił(a) film na 7
Andreas110

ja niestety nie zrozumiałam
:(

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Ja nie jestem pewny :P Ale tak mi się wydaje :P A teraz to już zapomniałem :D Musiałbym jeszcze raz obejrzeć :)

ocenił(a) film na 7
Andreas110

to pochopnie napisałeś, że wiesz ;p ale nieważne. podsumowując każdy film Lyncha jest specyficzny, co w nich lubię :)

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Ja bym bardziej powiedział, że są dziwne :P

ocenił(a) film na 7
Andreas110

'dziwne' to b. szerokie pojęcie ;p
ale spaaaaam ;o

ocenił(a) film na 8
sanmiona

W stosunku do Lyncha jak najbardziej pasuje :)
No trochę :P

ocenił(a) film na 7
Andreas110

Myślę, że bardziej pasuje 'specyficzny' , bo 'dziwny' m troszke negatywne znaczenie.

ocenił(a) film na 10
sanmiona

Dlaczego negatywne ?

ocenił(a) film na 8
sanmiona

Właśnie... Dlaczego negatywne?? Jak sama mówiłaś dziwne to szerokie pojecie :D Akurat Lynch jest pozytywnie dziwny :) Tak w ogóle to ciekawe co w jego głowie siedzi, że takie filmy tworzy :D

ocenił(a) film na 7
Andreas110

tak mi się kojarzy to słowo po prostu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones