PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 201 700
ocen
7,7 10 1 201700
7,7 63
oceny krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Na pewno nie jeden z lepszych filmow,ale jeden z ciekawszych wylacznie za sprawa prawdy zachowan ludzkich i charakterystycznej ,niebanalnej roli Bartosza Bielenia .Watek glowny jest dosc interesujacy ,przykuwajacy uwage za sprawa polskiej wiejskiej rzeczywistosi ,gdzie ksiadz jest obdarzany pelnym zaufaniem jako bozy wyslannik. Proboszcz pomimo problemow jest traktowany z pelna estyma i zaufaniem .Podobnie jak i wyznaczony przez niego zastepca . Dialogi ludzi mlodych sa prawdziwe ,liche ,ale prawdziwe .Wystarczy posluchac rozmowe sprzeczajacej sie mlodziezy siedzaca np. na lawce i dywagujacej na tematy wazne jak i blahe.Leca czesto bluzgi na lewo i prawo.Watki poboczne np.zwiazane z wojtem potraktowane zostaly dosc znaczaco,ale Leszek Lichota nie blysnal niczym interesujacym. Zafascynowal mnie natomiast wzruszajacy spiew Elizy , polubilam jej pozytywna osobowosc ,natomiast koncowa z nia scena ,jak dla mnie nieodgadniona....zreszta ocencie sami .Nie chce zdradac szczegolow fabuly ,wiec na tym skoncze .Podsumowujac - hipnotyzujaca rola Bartosza ,ciekawe spektrum powypadkowej ,zbiorowej traumy ,korupcja i prawda ukazujaca wiejskie dylematy zarowno doroslych jak i mlodziezy.Marne dialogi ludzi wydawaloby sie wyksztalconych,nieciekawe ludzi prostych,dlugie pauzy -to wszystko sprawia ,ze moja subiektywna ocena nie moze byc wyzsza niz 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones