PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 10 1 200939
7,7 61
ocen krytyków
Boże Ciało
Udało się! Po kilku latach kolektywnego odbijania karty na światopoglądowym froncie, dotarliśmy do... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Każdy o tym filmie już coś słyszał, prawie każdy zetknął się z którymś z poprzednich dzieł Komasy, części obiło się o uszy, że właśnie ten film będzie walczył o 35-centymetrową statuetkę mężczyzny z mieczem, ale pewnie niewielu kiedykolwiek natknęło się na informację o głównym odtwórcy roli Daniela – Bartoszu Bielenia. A w nim tkwi cały sekret tego, jak bardzo dobry film stał się filmem rewelacyjnym… więcej
Po dość jednostronnym "Klerze" Wojciecha Smarzowskiego i wstrząsającym dokumencie braci Sekielskich "Boże Ciało" Jana Komasy przyjmowane jest z ulgą. W końcu wszyscy jesteśmy u siebie, jak u cioci na imieninach. Nic nam już nie przeszkadza ani nie kłuje w oczy. Koniecznie trzeba o tym powiedzieć pozostałym, przekazać z ust do ust tę dobrą nowinę. Do wioski przyjechał chłopak z poprawczaka. To dobra partia. Lubi transgresyjne przebieranki. Gdy ma na sobie sutannę, jest chłopakiem z poprawczaka w sutannie. Gdy jej zabraknie, jest tylko chłopakiem z poprawczaka.  więcej
Film "Boże ciało" jest swego rodzaju katharsis - po jego obejrzeniu widz odczuwa na sobie wewnętrzną przemianę, jaką przeszedł główny bohater oraz społeczność, z którą miał do czynienia. Z pewnością zostanie on w naszych głowach na długo po wyjściu z sali kinowej. więcej
Film obnaża obłudę polskiego Kościoła katolickiego oraz najbardziej zagorzałych katolików do niego uczęszczających. Wierni oraz kapłani nie trzymają się tego, w co wierzą, gardzą drugą osobą oraz nie wybaczają błędów, które każdy człowiek przecież popełnia.  więcej
Boże Ciało to w kościele katolickim święto pojednania i przebaczenia. Film o tym tytule trafił w idealny moment, bo w momencie wejścia do kin był pierwszym znaczącym obrazem poruszającym dwa kluczowe dla ostatniego dziesięciolecia tematy: podział społeczeństwa po katastrofie smoleńskiej i kryzys oraz obniżenie wiarygodności Kościoła w Polsce. więcej