PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 201 700
ocen
7,7 10 1 201700
7,7 63
oceny krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

8/10

ocenił(a) film na 8

Podchodziłem do tego filmu z dużą rezerwą. Otoczka medialna oparta na kontrowersjach i mocno słyszalny wychwalający ten film chór ludzi z ciągotami antyklerykalnymi zrażał mnie do niego. Nominacja do Oskara też wydawała mi się spowodowana tym że gremia uznały że wystawią film gdzie ciemny lud z prowincji daje się manipulować przez oszusta podającego się za księdza. Ale jako że wolę się wypowiadać wcześniej zobaczywszy to w końcu się na tą produkcję wybrałem. I mnie zaskoczyła. Aktorsko jest rewelacyjny. Fabuła jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ale nijak się nie ma do nich. Twórcy zaczerpnęli tylko pomysł: chłopak podawał się za księdza i przez pewien czas to działało - nic więcej. Scenariusz naprawdę jest świetny i trzyma się całości. Przedstawiona sekwencja zdarzeń jest niesamowicie mało prawdopodobna do zaistnienia w świecie rzeczywistym ale gdyby jednak zaistniała to rzeczywiście tak by mogła ta historia wyglądać. Nie chce tu spoilerować dlatego w najbliższym czasie wrzucę w forum streszczenie z omówieniem fabuły, natomiast jeśli ktoś używa go jako antyklerykalnej lub antykościelnej pałki to radziłbym zobaczyć ten film jeszcze raz.

Czy warto zobaczyć w kinie - naprawdę warto

Czy warto zobaczyć na małym ekranie - naprawdę warto

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones