PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 205 tys. ocen
7,7 10 1 204652
7,7 65 krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Mi sie osobiscie zakonczenie nie podobalo. Wiem, ze historia podobno na faktach itd., ale ja bym to zakonczyl inaczej, przykladowo:
* w ostatniej scenie przed poprawczakiem, czyli gdy ma byc msza za tego kierowce, ktory niby spowodowal wypadek i cala wies razem z wójtem przychodzi zbulrwesowana na konfrontacje, "ksiądz" zamiast zdejmować sutanne powinien walnac jakas super msze z przemowieniem takim zeby wiesniaki zrozumialy jak bardzo byly zwieśniakowane i sobie nawzajem wszystko powybaczali, a pozniej zyli w zgodzie
* prawdziwy ksiadz z poprawczaka bylby tak pod wrazeniem wystepu, ze wstawilby sie za "ksiedza" do seminarium i pomogl mu uzyskac swiecenia kaplanskie
* tutaj bylby training montage jak w karate kid gdzie "ksiadz" zakuwa, trenuje i staje sie prawdziwym ksiedzem
* na koncu scena jak "ksiadz" juz jako ksiadz prawdziwy wraca do swojego poprawczaka zeby tam poprowadzic msze i Bonus gdy to widzi dostaje udaru mozgu i umiera, a Pinczer sie nawraca i zostaje ministrantem

ocenił(a) film na 8
celebes

A na samym końcu wpada Optimus Prime - cały na biało ;) A tak na poważnie to film był tylko inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W praktyce: gdzieś jakiś chłopak udawał księdza i przez jakiś czas mu się udawało. I tyle. Więcej z prawdziwej historii się tam nie znalazło. Cały scenariusz jest w pełni wymyślona przez twórców filmu.