PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 201 700
ocen
7,7 10 1 201700
7,7 63
oceny krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Słyszałam różne opinie o filmie, dlatego postanowiłam sama sprawdzić jakoś i przekaz. Według mnie zawiera bardzo dużo ważnych dla nas wątków, realia z którymi muszą się zmierzyć nastolatkowie w porawczaku (nadal zastanawiam się co takiego mógł zrobić główny bohater, bo naraził się niesamowicie) zachowanie księdza na parafii, który wyjechał i tak naprawdę po obejrzanym filmie mamy pewność, że on też ma słabości, musi się z nich leczyć, tylko czemu w realnym życiu ksiądz zostaje postawiony tak wysoko w hierarchii????
Widać w tej wsi zakorzenione tradycje i obyczaje, najbardziej przykula moja uwagę kościelna, która w niektórych sytuacjach ma większe prawa od księdza. Zakończenie bardzo symboliczne i po obejrzeniu nie było dla mnie jasne. Pokazana jest przede wszystkim nienawiść, rozgoryczenie, ludzka słabość i co mnie najbardziej zdziwiło-chęć poprawy, która ostatecznie miała straszny finał. Na zakończenie tylko powiem, że doceniam filmy, które dają widzowi pomyśleć, dopowiedzieć swoją wersję, bo każdy ma inny pogląd i inne spojrzenie na dany temat.

kiniuLLek

"bo każdy ma inny pogląd i inne spojrzenie na dany temat."

Pewnie tak, ale to przecież nie oznacza, ze każda interpretacja ma rację bytu i sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones