1 godz. 55 min.
7,7 180 851
ocen
7,7 10 180851
25 612
chce zobaczyć
7,8 42
oceny krytyków
{"rate":7.8333335,"count":42}
{"type":"film","id":808863,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Bo%C5%BCe+Cia%C5%82o-2019-808863/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Boże Ciało
 • donpablo ocenił(a) ten film na: 5

  najciekawszą postacią w filmie jest Pinczer, przez cały film byłem pewien że znależli super naturszczyka gdzieś z Pragi, i myślę hmm nieżle go przygotowali parę scen zagrał tak pro, a potem sprawdzam, że to zawodowy aktor. Świetna rola. Główny bohater to też jeden z niewielu plusów filmu, szkoda że poza krótką scenką z początku filmu tak naprawdę nie da się zrozumieć motywacji bohatera i uwierzyć mu. Razi też scenka rozmowy młodzieży nad jeziorem na statku, goście właściwie jeśli mówią to prócz przekleństw mało mają do powiedzenia.

 • taksidrajwer ocenił(a) ten film na: 5

  donpablo Dokładnie, ten dialog na statku to było jakieś kuriozum, stężenie k* i ch* przekroczyło granice absurdu.

  Reżysera i scenarzystę "trochę" poniosło podczas próby odtworzenia sposobu werbalnej komunikacji prowincjonalnej młodzieży.

 • cykul ocenił(a) ten film na: 6

  taksidrajwer albo jak ten gościu wyrzucając żal za umarłych w wypadku krzyczy "ty k%rwo!"

 • cykul akurat ta scena jest jedná z najmocniejszych. Uswiadamia jak bardzo ci ludzie pográzeni sá w zalobie, ogólnym wkur.wie i i bezsilnosci i zamiast zasiegnác pomocy psychologicznej zbierajá sié pod scianá zdjéc i sié bezsensownie modlá.

 • spike_lee ocenił(a) ten film na: 8

  taksidrajwer Tak wioskowa młodzież mówi. Plebejskie pochodzenie, brak perspektyw, bo brak wykształcenia, a rodzice dotknięci chorobą alkoholową - marazm, bo co robić na takiej wiosce w letnie wieczory. Tanie wino, dyskoteka w remizie, szybka jazda dwudziestoletnim Golfem sprowadzonym z Niemiec. Nie wymagaj gadki z ”ą”, "ę". W tym środowisku wulgaryzmy są powszechne - to jest normalne mówienie na k..., p... i ch..., bo tak rodzice mówili od małego.

 • Psiakostka ocenił(a) ten film na: 5

  donpablo Bardzo sie zgadzam. Dlugo szukalam watku w ktorym bym mogla napisac „popieram”, bo wszyscy niepotrzebnie elaboruja sie na temat tego filmu. Napisales krotko zwiezle i na temat, na wiecej uwagi ten film za bardzo nie zasluguje.

 • McGyverPL ocenił(a) ten film na: 8

  donpablo Ziomuś dałeś 10 filmowi Diablo. Jak można ciebie traktować poważnie?

 • donpablo a mnie naprawdé dziwi dziwienie sié nad scená przy grillu. Powaznie? Czy Wy wszyscy tu macie 70 lat? Pochodzicie z rodów szlacheckich i ksiázecych? Nigdy nie przeklinacie? Zwlaszcza przy znajomych na luznym spotkaniu? Czy w sytuacji gdy giná Wasi znajomi/rodzina/przyjaciele siedzicie przy piwie i o sprawcy wypadku, który spowodowal smierc Waszych bliskich mówilibyscie 'o cholerka, ale facet polecial, no pieprznal w naszych, no bywa, zycko, pewnie kolezka nie chcial' ? XD

 • GajuSZ_SaDecki ocenił(a) ten film na: 8

  donpablo Scenka rozmowy młodzieży była kręcona na barce "Uroczysko" w Tabaszowej nad Jeziorem Rożnowskim https://www.dts24.pl/film-boze-cialo-krecony-byl-w-tabaszowe...