PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663259}

Bodyguard Zawodowiec

The Hitman's Bodyguard
7,2 110 550
ocen
7,2 10 1 110550
5,6 14
ocen krytyków
Bodyguard Zawodowiec
powrót do forum filmu Bodyguard Zawodowiec

Tragedia

ocenił(a) film na 4

Scenariusz, który byłby odrzucony nawet na weekendowym kółku dyslektyków - jest.

Masa suchych żartów rzucana z taką częstotliwością, że filmy Marvela wydają się dysputą dla koneserów powagi - są.

Miliard cięć i zmian ujęć w kilkusekundowych scenach walk, by wyglądały one extra - są.

Hajs zgarnięty za odwalenie żenady - jest.

Another good day in Hollywood.

Jest w tym filmie taka scena, w której dwójka bohaterów wsiada do vana, a w nim grupka zakonnic. Następuje ujęcie z lotu ptaka podczas jazdy samochodem, w oddali słychać śpiewy. Mówię sobie "L. Jackson bawi się w najlepsze, Reynolds siedzi z poważną miną". Za chwilę kamera ląduje w samochodzie, w którym pierwszy sobie śpiewa z zakonnicami, drugi na miejscu obok z wyrazem twarzy wyraźnego niezadowolenia. Sala w ryk, ja przewracam oczami. Po raz kolejny. Podsumowanie poziomu filmu w pigułce.

Humor przewidywalny, żarty ograniczające się do rzucania kolejnych to faków, które chyba miały imponować. Zwłaszcza z ust Salmy Hayek. Ej, proszę pani, oni przeklinają, hihi. Znalazło się także miejsce na żart z pierdzeniem, no jakżeby go mogło zabraknąć w tym wysokich lotów megahicie.

Relacja między dwójką bohaterów budowana na najstarszej zasadzie buddy movie - jeden robi sobie jaja, drugi traktuje wszystko serio, obaj się nienawidzą. Stąd o wszystkich zwrotach akcji wiedzieliśmy jeszcze przed upływem 10 minut. L. Jackson robi co może, jednak Reynolds i przede wszystkim scenarzyści mu w tym nie pomagają. Wszystko wydaje się cholernie sztuczne i wykonane w 5. minut w przerwie między lekcjami.

Ale hej hej, czegoś tu nie ma. No tak, obaj mają problemy ze swoimi wybrankami serca i nie raz i nie dwa i nie trzy i nie cztery... Tak serio, jeszcze częściej, będziemy słuchać sentymentalnych bzdetów o miłości, co w tego typu filmie oczywiście działać nie będzie, bo to nie romans.

Akcja mogłaby być niezła, ale jest przefatalnie zmontowana i zrealizowana. Żadna sekwencja z tego filmu nie zapadnie mi w pamięci. Szkoda Oldmana, który dostał chyba najgorszego czarnego bohatera ever do zagrania.

Pauleta

Do Paulety. Do Twojego opisu tego gniota brakowało tylko wzmianki że scenariusz jest dziwnie blisko ( dla niekumatych -zerżnięty ) z "Zdążyć przed północą" , genialnej komedii sensacyjnej z R.de Niro w roli głównej. Oba filmy dzieli jednak odległość jak stąd do Księżyca. Pisanie bredni że to gówno jest pastiszem to tak jak nazwanie łajna -lodami.....

Pauleta

Popieram. Mega, kiepska do znudzenia przewidywalna bajeczka :/

Pauleta

Idealnie ujęłaś moje odczucia. Kompletnie nie rozumiem wysokiej oceny tego filmu, przecież on jest do bólu oklepany. To było już w dziesiątkach innych komedii. A żarty są często tak suche, że aż musiałam napić się wody. Ani nic oryginalnego, ani ciekawego, ani śmiesznego. Zawód na całej linii, bo z opisu spodziewałam się błyskotliwej i oryginalnej komedii z sarkastycznych i inteligentnym humorem. Nie otrzymałam niczego takiego - to prosty jak drut film z głupawymi i miałkimi żarcikami.

Pauleta

Bardzo dużo czasu poświęciłas by rozpisać się o czymś co Ci się nie podobało..


A ja uważam, że całkiem nieźle się to oglądało..i mogę go polecić na rozluźnienie..bez szału..ale może być

użytkownik usunięty
Pauleta

Ten film jest po prostu przereklamowany,wulgarny i prostacki. Spodziewałam się po nim czegoś lepszego. Nie rozumiem za co jest średnia 7,2. Kto wystawia te oceny? Dziwią mnie również osoby,które przyznały mu ocenę powyżej 5/10. Jak dla mnie on jest do jednorazowego zobaczenia i zapomnienia.

Pauleta

Mnie szczególnie drażni jedna ważna dziura fabularna. W jaki sposób ten białoruski dyktator Duchowicz miał możliwość bycia postawionym przed sądem najwyższym? Ci, którzy mają jakieś minimalne pojęcie o prawie międzynarodowym wiedzą, że nie można skazać osoby, która aktualnie piastuje urząd głowy państwa (prawo zwyczajowe). Co się zatem wydarzyło, że tego dyktatora mogli postawić przed sądem? Doszło do rewolucji czy dał się pojmać podczas jakieś zagranicznej wizyty? Czemu w tym filmie nie wspomniano o warunkach postawienia Duchowicza przed sądem?

Pauleta

typowe ujadanie gimbusa. a lekcje odrobione?

ocenił(a) film na 8
Pauleta

Poczucie humoru jest objawem inteligencji. Popracuj nad tym, bo nie jest dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones