Film

Bodyguard

The Bodyguard
1992
2 godz. 10 min.
7,2 102 421
ocen
7,2 10 1 102421
9 038
chce zobaczyć
Frank Farmer dostaje zlecenie ochrony prześladowanej anonimowymi pogróżkami piosenkarki Rachell Marron. Mimo początkowej niechęci rodzi się między nimi uczucie. Więcej Mniej
Bodyguard zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Popcorn
Film zdobył nagrodę Złoty Popcorn, 1 inną nagrodę i 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Frank Farmer (Kevin Costner) jest zawodowym ochroniarzem, jednym z najlepszych w swoim fachu. Rachel Marron (Whitney Houston) jest aktorką i piosenkarką, jedną z największych gwiazd Hollywood. Od pewnego czasu ktoś wysyła anonimy z pogróżkami pod adresem Rachel. Jej najbliżsi współpracownicy postanawiają wynająć profesjonalistę do jejFrank Farmer (Kevin Costner) jest zawodowym ochroniarzem, jednym z najlepszych w swoim fachu. Rachel Marron (Whitney Houston) jest aktorką i piosenkarką, jedną z największych gwiazd Hollywood. Od pewnego czasu ktoś wysyła anonimy z pogróżkami pod adresem Rachel. Jej najbliżsi współpracownicy postanawiają wynająć profesjonalistę do jej ochrony. Ich wybór pada na Franka Farmera. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, Rachel lekceważy Franka. Wkrótce sama zaczyna zdawać sobie sprawę, że Frank jest kimś, bez kogo nie może się obejść. Frank staje się jedyną osobą, która jest w stanie dać jej poczucie bezpieczeństwa.

boxoffice
$411 046 449 na świecie
$122 046 449 w USA
$289 000 000 poza USA
budżet
$25 000 000
studio
Kasdan Pictures / Tig Productions / Warner Bros.
tytuł oryg.
The Bodyguard
inne tytuły
Rola Franka Farmera była napisana specjalnie dla Kevina Costnera.
Ze względu na trasę koncertową Whitney Houston, odtwarzającej rolę Rachel, wytwórnia Warner Brothers czekała rok z rozpoczęciem zdjęć.
Kandydatkami do roli Rachel Marron były: MadonnaPat BenatarOlivia Newton-JohnJoan JettDeborah HarryTerri NunnDolly PartonKim Carnes.
Whitney Houston to obok Madonny jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop w całej jej historii. Obdarzona niezwykłym głosem i nieprzeciętną urodą szybko zrobiła oszałamiającą karierę. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili zaangażować ją do filmu, tak przecież dzieje się i dzisiaj m.in. z Britney Spears, Mandy Moore itd. Wystarczyło... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych