PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396336}
7,2 521
ocen
7,2 10 1 521
Boku no kanojo wa saibôgu
powrót do forum filmu Boku no kanojo wa saibôgu

Scenariusz filmu piękny, dojrzały i przemyślany; poczynając od komedii romantycznej idealnie przistacza się w wyciskający łzy dramat, by zakończyć się ................................................
................................................................................ ..................................................... jeszcze bardziej zaskakująco!
Po raz kolejny musze i chce to "powiedzieć" uchylając czoła - Wielkie brawa dla Azji za twórczość, niekonwencjonalność i brak wtórności; natomiast coś co jest - jak dla mnie - u Nich niezmienne to to, że wciąż mnie zaskakują, czy to film z dziewczyną cyborgiem, czy o tematyce wojennej, czy nawet bajka - punkt zaskoczenia wciąż podczas oglądania dosięga!:)
Jak już dawno dawno temu pisałam - "...wciąż nie mogę przekonać się do ich języka w filmie, który mnie odstrasza, dekoncentruje...", tak po jakimś czasie czuje, że - wystarczy się przyzwyczaić, osłuchać z tym specyfikiem i jest ok! Nawet bardziej niż ok!!:)
Co tu więcej pisać - polecam azjatyckie kino i ten oto film
Ma moje 9/11.

użytkownik usunięty
ola_1986

Nie ma innej opcji jak zgodzić się z przedmówczynią. Muszę przyznać, że trafiłem na ten film przypadkiem... o tak przeglądałem sobie filmografię pięknej, o cudownym uśmiechu Haruki Ayase. Po raz pierwszy zobaczyłem ją w Ichim (skądinąd też bardzo dobre kino) i stwierdziłem, że trzeba zajrzeć do filmografii niezwykłej japonki. Z wielu produkcji wybrałem My girlfriend is a cyborg, bardzo mi mało znany film, pewnie jak większości kino maniaków spoza zainteresowań kinem azjatyckim. Początek był hmmm... interesujący, jednak dalsze sceny wskazywały na typowy film dla sepktrum 5 - 15 i to jeszcze żeńskiego. Lecz...

Z pozoru banalny scenariusz przekształca się w fantastyczną opowieść o samotności, i tym, że przyjdzie dzień który odmieni nasze nudne, typowe życie. Film Jae-young Kwak w niezwykle trafny, pomimo zawiłej fabuły (niebanalnej), opowiada o tym, o czym marzy każdy człowiek - być naprawdę szczęśliwy. Cechy charakterystyczne tego kina to:
- ujmujące i wysmakowane dialogi;
- świetna, intuicyjna gra aktorów;
- dobra i idealnie dopasowana do sytuacji muzyka;
- rewelacyjna Haruka Ayase!
- wiele fantastycznych, humorystycznych scen;
- ... ale przede wszystkim genialna historia;
- ZAKOŃCZENIE TO MISTRZOSTWO

Warto naprawdę warto zobaczyć:
9+/10

Witaj
jeśli ten film zrobił na tobie takie wrażenie to polecam ci rewelacyjny
film koreański: Joyong-han saesang (World of Silence), Hwaryeohan hyuga (18
Maj) czy katastroficzny z domieszką wielu innych gatunków (jak to oni
lubią:) ) - Haeundae , mają moje 9/11

użytkownik usunięty
ola_1986

Dzięki za info. Mimo braku czasu udało mi się zobaczyć World of Silence. Świetny film w klimacie, który lubię.

ola_1986

co oznacza mam dobry wzrok, lepszy niż 20/10 ??

ocenił(a) film na 7
ola_1986

W pełni zgadzam się Olu z tym co napisałaś. Te film jest magiczny. Dawno czegoś podobnego nie oglądałem. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones