PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 401 879
ocen
8,1 10 1 401879
6,8 30
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Film ma ogromne nieścisłości historyczne ale pomijając ten fakt - dla Szkotów w popkulturze zrobił tak niesamowitą rzecz, że zgodnie z tym jak nazwałem swój wątek - spodziewałbym się (po skończeniu obecnego szaleństwa) kiedyś ulic im. Mela Gibsona w Edynburgu. Nikt tak nie przybliżył historii Szkocji wszem i wobec jak ten człowiek. Film oczywiście genialny pod każdym względem. Właściwie ideał tego jak powinno się robić filmy historyczne moim skromnym zdaniem. Co do innych tytułów można się spierać - tutaj chyba nie (choć mogę się mylić)

ocenił(a) film na 10
DamazyTilgner

Nie mylisz sie, choc przyjda tacy, i to szybciutko, co powiedza, ze sie mylisz :) O gustach sie nie dyskutuje, ale jendak - pod wzgledem realizacji, zdjec, muzyki, obsady, ten film jest po prostu absolutnie najlepszy. Ogladam go nieprzerwanie od ponad 20 lat i nie zmienilem zdania. Co do niescislosci - kino ma swoje prawa. A to nie jest kino dokumentalne. Zreszta, nawet te nie stroni od podkoloryzowania i przeinaczania, a co dopiero film fabularny. Jak widze "recenzentow" dajacych temu filmowi oceny pokroju 5-6, bo za duzo "patosu" bo Wallace "wybielony" .... zwracam sniadanie. Trzeba kompletnie nie miec swiadomosci czemu ma kino sluzyc, konkretne kino, nie miec w sobie zadnej wrazliwosci, byc totalnym ignorantem, zeby w ten sposob podchodzic do oceny czegokolwiek. Zreszta - glos z offu na poczatku filmu doskonale oddaje moje zdanie na temat krytykanctwa. Pozdrawiam :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones