PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835074}
5,9 1 585
ocen
5,9 10 1 1585
4,3 16
ocen krytyków
Brigitte Bardot cudowna
powrót do forum filmu Brigitte Bardot cudowna

Magia kina!

ocenił(a) film na 10

Magiczny film o poszukiwaniu siebie. Oryginalny obraz Polski lat 50-tych i 60-tych i równoległego świata wyobraźni, w którą ucieka główny bohater Adam.
Niezwykłe efekty specjalne, rzadkość w polskich produkcjach i sceneria tajemniczych zamków sprawia, że film jest przepiękny wizualnie. Ale to nie nowość u mistrza obrazu Lecha Majewskiego.
Zaskoczyło mnie natomiast wysokie nasycenie filmu dowcipem. Jest on lekki i inteligentny, wynikający z umiejętnie wywoływanych u widza skojarzeń, ale też z brawurowej aktorskiej gry aktorów, m.in. Tomasza Sapryka i Andrzeja Grabowskiego. W sali kinowej rozbrzmiewa śmiech, niczym na kultowych polskich komediach.
W filmie zobaczycie plejadę gwiazd, ale też znakomicie spisujących się młodych aktorów - Kacpra Olszewskiego (w głównej roli) czy Gabrielę Chojecką (dziewczyna głównego bohatera). Joanna Opozda jest magnetyczna, jak grana przez nią Brigitte Bardot, a klasą samą dla siebie jest Stanisław Brudny w roli Żoakima.
Takich filmów - skłaniających do refleksji nad życiem i jednocześnie tak mocno oddziałowujących na zmysły, nie ma w polskim kinie wiele. Naprawdę warto więc go zobaczyć!

agnieszka_walczak1

A gdzie to mozna zobaczyć?

ocenił(a) film na 7
lexus123

Prędzej czy później pojawi się na VOD.

LukaszJarosz25

A to z pewnością... Czasami warto otworzyć się na coś nowego, albo z sentymentem powrócić do ulubionych klasyków gatunku.

ocenił(a) film na 10
lexus123

Film wszedł już do kin w całej Polsce. Miał premierę 21.10.22

agnieszka_walczak1

bardzo udana preiera, chociaz ja widzialam na pokazie specjalnym troche wczesnije

agnieszka_walczak1

Kino od początku swojego istnienia stara się nas zachwycać różnymi rozwiązaniami formalnymi. Ta forma totalnie mnie przkeonuje

agnieszka_walczak1

Zdarzają się wyjątkowo dobre filmy, które trzeba w życiu zobaczyć chociaż raz. ten ewidentnie nalezy do takich produkcji

ocenił(a) film na 9
agnieszka_walczak1

Czekam na premierę, bardzo lubię obraz Polski przełomu lat 50/60 - tych, a rzadko mozna ten okres obejrzec w polskim kinie .

cynaminek

Nie ma tu lat 50-tych tylko 60-te, a zdjęcie portretów Gomułki i Cyrankiewicza to rok 1970-ty.

cynaminek

Przepraszam, na pochód idą z portretami Gierka i Jaroszewicza, ale w stylistyce lat 50-tych. I ten milicjant Jóźwiak, Franciszek Jóźwiak to postać historyczna, także w latach 50-tych.

ocenił(a) film na 8
agnieszka_walczak1

Potwierdzam. To artystyczny obraz reżysera, który daje do myślenia. Scenografia piękna. Warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
agnieszka_walczak1

Piekny film, cudowna sceneria, ciekawie pokazany obraz Polski lat 50 tych. Film , ktory warto zobaczyc, oprocz walorow estetycznych, daje do myslenia.

agnieszka_walczak1

Zgadzam sie w 100%. Tak dopracwanej scenerii, oddanego klimatu tamtych lat nie często można zboczyć w polskim kinie. Film działa na wszystkie zmysły, mimo to, nie jest łatwy, pozostawia widza z tysiacem pytan:)

ocenił(a) film na 10
Sandra_Jurek

sceneria jedna z lepszych wsrod ostatnich polskich produkcji, to niezaprzeczalne

ocenił(a) film na 10
agnieszka_walczak1

Całe szczęście robi się coraz lepiej z poszanowaniem kobiet. Jestem za równouprawnieniem. Znam wiele kobiet od których mógłbym się uczyć. Film pokazuje szarą rzeczywistość ale z poczuciem humoru

ocenił(a) film na 10
agnieszka_walczak1

Nie słyszałam o tym filmie wcześniej, dopiero przeglądając repertuar wpadł mi w oko, więc bez żadnego "przygotowania" poszłam do kina. Cieszę się, że zobaczyłam ten film, ciekawa ekranizacja, dobra gra aktorska, arcyciekawa postać i czasy , w których żyła.

ocenił(a) film na 5
agnieszka_walczak1

Skoro ktoś daje tak słabemu filmowi najwyższą ocenę,która powinna oznaczać arcydzieło,to jest to godne pożałowania.

wyciszkiewiczrafal

Moi znajomi na FW ocenili też całkiem wysoko film przeważnie na 7 gwiazdek. Ja jestem bardziej septyczny, doceniam pomysł i sceny zamkowe natomiast pojawiające się ikony kina i muzyki do poszukiwań ojca przez głównego bohatera praktycznie nic nie wnoszą. Stąd moja bardziej krytyczna ocena na 4 gwiazdki.

ocenił(a) film na 5
agnieszka_walczak1

Kiedy się realizuje film w technice teatru telewizji, o żadnej magii niestety nie ma mowy.

rpm100

Sceny hotelowe miały w sobie magiczny klimat. Gorzej jednak wypada fabuła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones