PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532614}

Brud

Filth
7,2 47 497
ocen
7,2 10 1 47497
5,8 19
ocen krytyków
Brud
powrót do forum filmu Brud

Nie da się ukryć, obok tego filmu nie da się przejść obojętnie. Według mnie film bardzo dobry, ze świetną rolą Jamesa McAvoya (jeśli nie życiową) końcówka filmu na krześle wyśmienita. Sposób w jaki wymawia ostatnie zdanie, mimika twarzy "Zasady się nie zmieniają" [...] cudo :)
Moje pytanie
- Te wszystkie "Demony" które widział miały jakiś istotny charakter w jego przeszłości? W napisach widać bajkowe gospodarstwo, tam się wychował???
Ja, jak i większość z Was na pewno odniosła również wrażenie że żonę i córkę mógł sobie wymyślić lub mieć jakąś traumę (załóżmy np. gdyby nie żyły)

ocenił(a) film na 9
Zuber12

Bajkowa końcówka mogła być nawiązaniem do jego dziecinnego,w gruncie rzeczy,zachowania. Zauważ,że ta świnka rozrabiała niczym główny bohater. Bruce był świnią i pewnie za takiego się w głębi duszy uważał. Bardzo ciekawie określił go sam McAvoy podczas jednej z konferencji prasowych h t t p s:// w w w .youtube. c o m/watch?v=LvCAf-aRhEw (usuń spacje) wywiad jest po angielsku,ale James mówi o ziarnku niepewności,braku poczucia własnej wartości,które rośnie w nim i wpływa na to jak się zachowuje,bohater traci szacunek do siebie,traktuje siebie źle a w wyniku nie szanuje innych.Jest oprawcą,bo mysli,że gdy to on będzie atakować nie będzie ofiarą. Coś w tym stylu.
Żona i córka były na 99,9% prawdziwe,bo współpracownicy pytali się co u nich,a R . odpowiada,że spędzają razem święta.

ocenił(a) film na 8
surprise6

Dzieki za dopowiedzenie niejasności ;) zgadzam sie z Toba! Po obejrzeniu filmu mam zamiar zabrac sie za ksiazke. A Ty czytales/aś moze?

ocenił(a) film na 9
Zuber12

Nie miałam okazji przeczytać.Jak tylko ją gdzieś dorwę to nadrobię zaległość.Konfrontacja książki z filmem zawsze jest mega ciekawa,a tu do tego taki film :)

ocenił(a) film na 8
surprise6

Na policjanta w slangu mówi się "pig" czyli świnia, tak jak u nas mówią "psy". Można było usłyszeć to także w filmie. To pewnie jeden z powodów.

ocenił(a) film na 7
Zuber12

film jest MOCNO zrobiony po łepkach w stosunku do książki, niestety... po przeczytaniu książki stwierdzam, że film to taka bajka dla dzieci w porównaniu do prawdziwej Ohydy vel Brudu... ale rola McAvoya bezcenna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones