PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532614}

Brud

Filth
7,2 47 498
ocen
7,2 10 1 47498
5,8 19
ocen krytyków
Brud
powrót do forum filmu Brud

W filmie nie zostało to wyjaśnione ale może w książce było, więc czy ktoś mógłby mi napisać czy Bruce dostał korby, dlatego że zostawiła go żona, czy żona zostawiła go bo zaczęło mu odbijać????? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak się ustosunkować do tej postaci? Czy ma mi go być szkoda i żona to wredna sucz była, czy koleś nie chciał się leczyć i po prostu z nim już nie wytrzymała?
Próbuje zrozumieć dlaczego pił, ćpał i traktował kobiety jak śmieci. Czy był sam z siebie taką mendą, czy tak go życie sponiewierało.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
Vespe

SPOILERY!!!! (także dla tych, którzy chcieliby przeczytać książkę - wyjaśnienie powyższej kwestii jest w zasadzie jej sensem)
Fakt, film tutaj niewiele wyjaśnia. Z książki wynika, że Bruce był dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu. Z tego powodu był nienawidzony i poniżany przez ojczyma; przelewał swoją frustrację na młodszego brata, co w końcu doprowadziło do jego śmierci, za co rodzina znienawidziła Bruce'a jeszcze bardziej. Jego pierwsza miłość - kaleka dziewczyna, stanowiąca obiekt drwin w jego miejscowości - zginęła po uderzeniu pioruna, za co Bruce także się obwiniał. Poza trudnym dzieciństwem Bruce był także obciążony genetycznie - jego biologiczny ojciec był agresywnym zboczeńcem. To wszystko później wpłynęło na jego życie - oraz stopniowy postęp zaburzeń psychicznych. Zdrady i agresja doprowadziły do odejścia jego żony i odcięcia kontaktu z córką, co jeszcze pogorszyło jego stan. Tak naprawdę to historia o człowieku kręcącym się po spirali prowadzącej w dół. Książka pokazuje go w bardzo ciekawy sposób: najpierw poznajemy go jako zdegenerowanego, przerażającego potwora - i dopiero z czasem zaczynamy się dowiadywać, co doprowadziło go do tego stanu, i w momencie, kiedy już zaczynamy mu współczuć - następuje koniec.

ocenił(a) film na 7
azosiolek

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Szukam książki bo jeszcze bardziej mnie zainteresowała po Twoim opisie. Pozdro!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones