PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30926}
7,1 5 502
oceny
7,1 10 1 5502
Brudne pieniądze
powrót do forum filmu Brudne pieniądze

Świetny film!

ocenił(a) film na 8

Film naprawdę super. No, z jednym wyjątkiem. Kiedy obie kobiety są już prawie u celu, Violet dzwoni do Corky. Głupota tego aktu jest tak wielka, że ręce opadają i chciałoby się krzyknąć do szepczącej namiętnie do słuchawki Violet: "Dziewczyno, właśnie przez takie rzeczy na filmach nie wychodzą perfekcyjnie przygotowane akcje!". Czy naprawdę bracia Wachowscy musieli uciec się do aż tak ogranego i naiwnego numeru? Cokolwiek, cokolwiek nieco bardziej wiarygodnego! Toż nawet ja, bez żadnego doświadczenia gangsterskiego, wstrzymałabym się jeszcze 5 minut z wyznaniami miłosnymi, gdyby wiadomo było, czym to może grozić.

Diana

Wstrzymałabyś się, ale dlatego, że nie czułaś tej więzi jaką czuły między sobą Corki i Violet. Poza tym, przecież dla nich obu ta intryga była bardzo stresująca, a w takim właśnie momencie może występować potrzeba wzajemnego wsparcia, chęć usłyszenia choćby głosu... Sytuacja była przecież podniecająca nie tylko ze względu na ten szatański plan, nie czułaś tego iskrzącego erotyzmu między nimi? :)

Film istotnie świetny.

użytkownik usunięty
Diana

Violet dzwoniła do Corky chyba przede wszystkim po to by się upewnić czy ta ją nie zostawiła, czy wciąż jest w sąsiednim mieszkaniu, czy nie zwiała z pieniędzmi. Zagrywka, naiwna czy nie, na złe filmowi nie wyszła.
Od początku oglądało się świetnie, a przez te późniejsze nagłe zwroty akcji w końcu nie wiedziałam czy im się uda czy nie. Caesarowi odbiło, zrobił się nieprzewidywalny...

użytkownik usunięty
Diana

Też go lubię ;)
Film, w którym dostrzegam pewne podobieństwa do "Bound" (choć w zupełnie innym stylu) - http://www.filmweb.pl/film/Smak+ryzyka-1995-11018

użytkownik usunięty

O, dzięki Wilk, obejrzy się.
Mówisz, że nawet lepszy od "Bound"?

PS. A to jest w ogóle jakiś film o lesbijkach, którego Ty nie lubisz? :P

użytkownik usunięty

Musiałbym się poważnie zastanowić.
Chyba nie lubię trzeciego epizodu lesbijskiego w "If These Walls Could Talk 2" ;D

ocenił(a) film na 6
Diana

Właśnie obejrzałem film i scena rozmowy przez telefon zrujnowała dobry film. Już przy pierwszym telefonie obawiałem się, że wpadną. Wykrakałem... Rozumiem zadzwonić aby się upewnić, że dziewczyna nie zwiała z gotówką, ale rozmowa się sztucznie przeciągała. Motyw z przejrzeniem alibi kobiet mógłby być mniej sztuczny i bardziej pomysłowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones