PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790752}

Brzemię

Burden
6,4 827
ocen
6,4 10 1 827
Brzemię
powrót do forum filmu Brzemię

Bardzo dobra historyjka o sile uczucia i sile wiary - świetnie się to oglądało - plus ze to podobno na faktach.Fajnie ukazany związek dwojga młodych ludzi w trudnej życiowej sytuacji - ja poczułem tą chemię i im kibicowałem.Cały film świetnie zagrany,co nie dziwi jeśli spojrzy się na obsadę na czele z moją ulubioną Riseborough.Jest w tym filmie fajny klimacik amerykańskiej prowincji oraz jest kilka scen kiedy można się szczerze wzruszyć.Jakbym się miał do czegoś doczepić to KKK przedstawione jako niezbyt rozgarnięte wieśniaki,ale ogólnie szczerze polecam.

ocenił(a) film na 7
kleju30

W pełni się zgadzam film wart uwagi. Ciekawie przedstawione życie na prowincji które toczy się znacznie wolniej w porównaniu do tego w wielkich miastach.
Duże wrażenie zrobiła na mnie gra głównego bohatera gesty mimika sposób wypowiadania się cudo. A co do kkk... No ciężko przedstawić ich w inny sposób.

ocenił(a) film na 8
feniks14

Wiesz co do samego przedstawienia KKK to mogę dyskutować - nie to żebym identyfikował się z ich poglądami,czy w ogóle ich poglądy oceniał za słuszne lub nie- chodzi mi o zbyt przerysowany sposób w jaki są w tym filmie ukazani,jako banda nierozgarniętych wieśmaków,a na pewno jak w każdej organizacji i w tej były inteligentne osoby.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Tak, były inteligentne osoby w takiej biednej dziurze, w której żyli czarni i biała biedota. Przecież oni nie byli niedorozwinięci, tylko biedni, ciemni, dźwigający na sobie brzemię wyższości na czarnymi. Gdyby nie to, to byliby kibolami czy kimś takim. " - A gdybyśmy zabili wszystkich czarnych? Kim byśmy byli? Białą biedotą, która nie ma kogo deptać".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones