PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790752}

Brzemię

Burden
6,4 827
ocen
6,4 10 1 827
Brzemię
powrót do forum filmu Brzemię

Obrzydliwie pokazuje białasów z ku klux klan, mają śmieszyć i budzić odrazę. Nigdy dzisiaj nie powstanie taki film o murzynach, ani żydach choć wśród nich też można znaleźć odrażające grupy.

ajron1960

No raczej pajace z KKK budzą u normalnych ludzi tylko odrazę. Mamy przedstawiać ich jako bohaterów?

silvia_slonce16

Pozycja bohatera zarezerwowana dla niemieckich żołnierzy, francuskiego ruchu oporu i żydowskich partyzantów.

ajron1960

Zostań producentem filmowym, a nie miaucz:)

wojtek_2011

Bliżej mi do producenta rolnego bo na filmwebie coraz więcej buraków ;)

ocenił(a) film na 8
ajron1960


„ (,,,) Znowu o brudnych, niedorozwiniętych białych rasistach (...)” - te Ajron, jakich brudnych? Zobacz jak matka Franklina i Burden myją zęby. A "niedorozwiniętych"? "Czemuś głupi? Boś biedny?". Rasiści to ofiary i nie są niedorozwinięci tylko głupi.

ajron1960

Jak piszesz rasista to nie musisz dodawać, że niedorozwinięty, bo to pleonazm

nietzsche

Chciałem podkreślić tendencyjność twórców filmu przecież rasista nigdy nie może być pokazany pozytywnie prędzej pozytywną postacią będzie bandyta, morderca, samobójca, fanatyk antychrześcijański albo cudak mający problem z tożsamością. A żeby tak chociaż raz złamać regułę ...

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Wujek, znajdź mi przykład pozytywnego zioma z KKK, wtedy zrozumiem, o czym bełkoczesz.

taxipompey

Obawiam się , że nigdy nie zrozumiesz bo czytasz tekst bez zrozumienia. Napisałem "A żeby tak chociaż raz złamać regułę ", ale dobrze synek skoro nie rozumiesz to może taki przykład,  opowieść o członku KKK ratującym komuś życie (np. parze transseksualistów), a następnie w wyniku tej akcji sam zostaje osobą niepełnosprawną i wszyscy on im zapominają (państwo, uratowani, rodzina), pozostają przy nim w tym nieszczęściu jedynie koledzy z KKK.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones