film

Bunkier SS

The Bunker
2001
1 godz. 35 min.
5,4 6 228
ocen
5,4 10 1 6228
Ardeny, rok 1944. Grupa niemieckich żołnierzy cofa się pod naporem wojsk alianckich do opuszczonego bunkra. Otoczeni, bez szans na zwycięstwo, bez amunicji i środków do... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Bunkier SS zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ardeny, rok 1944. Grupa niemieckich żołnierzy cofa się pod naporem wojsk alianckich do opuszczonego bunkra. Otoczeni, bez szans na zwycięstwo, bez amunicji i środków do życia podejmują ryzyko odnalezienia drugiego wyjścia. Nie wiedzą jednak, że wędrówka wiedzie przez sieć korytarzy - labiryntów, w których zaskoczy ich seria niewyjaśnionych morderstw. Od tej pory strach stanie się ich jedynym wrogiem.

studio
Millennium Pictures
tytuł oryg.
The Bunker
inne tytuły
The Bunker: The Evil Is Within Wielka Brytania
więcej
Niemiecki generał mówi w pewnym momencie o "Trzeciej Dywizji" generała Pattona. W rzeczywistości George Patton dowodził amerykańską Trzecią Armią na froncie zachodnim.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Londynie, na terenie parku krajobrazowego Black Park (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Montrealu (Kanada).
Powstało wiele filmów wojennych opisujących II wojnę światową. Większość z nich pokazuje głównie działania wojenne i efektowne sceny bitewne. "Bunkier SS" jest filmem nieco innego typu. Można zaklasyfikować go jako film z pogranicza horroru-thrillera osadzonego w realiach II wojny światowej, gdyż czerpie wiele z tych gatunków. Akcja rozgrywa się w... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych