[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":547,"rate":7.3272394881170015,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":21,"rate":6.761904761904762,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
547 ocen gry aktorskiej
Andrew Lee Potts
Andrew Lee Potts to angielski aktor, reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się 29 października 1979 r. w angielskim Bradford, tam także się wychował. Razem ze starszą siostrą, Sarah-Jane, która także została aktorką, uczęszczał do Bradford's Scala Kids Stage School. Jeszcze będąc w tej szkole, zaczął otrzymyawać role w małych przedstawieniach w północnej Anglii. W wieku 10 lat pojawił się po raz pierwszy w telewizji w serialu "Children's Ward", gdzie wcielił się w rolę Scotta. Uczęszczał także do Intake High School Arts College w Leeds, specjalizującej się między innymi w wystawianiu sztuk teatralnych. 
Gdy miał 16 lat, opuścił szkołę, ażeby całkowicie zająć się aktorstwem. Dwa lata później dostał małą rolę detektywa Eugena Jacksona w miniserialu "Kampania braci" produkcji HBO. Od tego czasu zaczął się pojawiać w telewizji coraz częściej. W 2003 roku zagrał w dwóch entuzjastycznie przyjętych przez krytyków serialach: "Buried" i "Strange". Wcielił się w nich w postać Toby'ego. W 2006 roku wraz z Alexem Mossem i Tonym Denmanem stworzył Keychain Productions, studio produkujące niskobudżetowe krótkie filmy, między innymi "Blood on Benefits", "Idance!" czy "Colour Blind". Dwa filmy, wyprodukowane przez niego, były nominowane do Virgin Media Short Film Awards: "Little Larry" w 2012 roku oraz rok później "Atwood Alley". W 2008 roku Potts wyprodukował film dokumentalny pt.:"Through the Anomaly" o serialu "Siły pierwotne", w którym także zagrał.W tym samym roku zaręczył się ze swoją długoletnią partnerką Hannah Spearritt, również występującą w tym serialu. Oboje wcielali się w jedne z głównych ról przez 5 sezonów w latach 2007 - 2011. Jednak po kilku latach para się rozstała.
W 2012 roku pojawił się na deskach teatru Leicester Square Theatre w sztuce "Dracula" u boku Maxa Wrottesleya i Charlie'ego Bonda, która była częścią festiwalu horrorów.  Dwa lata później Andrew ożenił się z piosenkarką zespołu Honeyz, Mariamą Goodman.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 października 1979

miejsce urodzenia: Bradford, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

żona Mariama Goodman (od 20.08.2014)
Jego siostrą jest aktorka Sarah-Jane Potts.
W latach 2008-2013 był zaręczony z Hannah Spearritt.
Współzałożyciel firmy Keychain Productions.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych