Film

Burton i Taylor

Burton and Taylor
2013
1 godz. 30 min.
6,5 2 255
ocen
6,5 10 1 2255
3 157
chce zobaczyć
Elizabeth Taylor i Richard Burton przygotowują się do premiery scenicznej wersji "Private Lives" w 1983 roku. Więcej Mniej
Burton i Taylor zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Burton i Taylor
Fragment Richard na przyjęciu Elizabeth 2:11
Film opowie o burzliwych losach związku [url=http://www.filmweb.pl/person/Elizabeth.Taylor]Taylor[/url] z [url=http://www.filmweb.pl/person/Richard.Burton]Richardem Burtonem[/url], najbardziej medialnej historii miłosnej swoich czasów. [url=http://www.filmweb.pl/person/Elizabeth.Taylor]Taylor[/url] po raz pierwszy spotkała [url=http://www.filmweb.pl/person/Richard.Burton]Burtona[/url] w 1953 roku, ale dopiero 10 lat później, na planie [b]"[url=http://www.filmweb.pl/film/Kleopatra-1963-31280]Kleopatry[/url]"[/b] połączyła ich miłość. Oboje byli wtedy w związkach małżeńskich, a ich romans stał się tak głośny, że doczekał się nawet potępienia ze strony papieża. Pobrali się w Montrealu w 1964 roku. Dla [url=http://www.filmweb.pl/person/Elizabeth.Taylor]Taylor [/url]było to piąte małżeństwo, ale twierdziła, że ostatnie. Tak się jednak nie stało. Rozwiedli się w 1974 roku, by ponownie wziąć ślub rok później. Niestety tym razem wytrzymali ze sobą niecałe 11 miesięcy. Wielokrotnie występowali razem na ekranie i na scenie. 2013-07-18T10:04:08 https://fwcdn.pl/webv/13/09/31309/butler.31309.4.jpg

Historia małżeństwa dwójki aktorów. Elizabeth Taylor (Helena Bonham-Carter) zaprasza swojego byłego męża Richarda Burtona (Dominic West) na pięćdziesiąte urodziny. Burton, który niedawno wrócił z kuracji odwykowej, przystaje na propozycję żony, aby wystąpili wspólnie w sztuce teatralnej "Private Lives". Prace nad przedstawieniem sprawiają, że w prasie zaczynają pojawiać się pogłoski o odnowieniu miłosnej relacji między dawnymi kochankami.

studio
BBC America (koprodukcja) / British Broadcasting Corporation (BBC)
tytuł oryg.
Burton and Taylor
inne tytuły
Elizabeth Taylor miała pieprzyk na prawym policzku, natomiast w filmie pieprzyk znajduje się na lewym policzku Heleny Bonham Carter.
Richard Burton wspomina kręconą w Hollywood "Kleopatrę". Jednakże zdjęcia do tego filmu w rzeczywistości zostały zrealizowane w Rzymie.
Zdjęcia kręcone były w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych