Dominic West I

Dominic Gerard Francis Eagleton West

7,4
13 346 ocen gry aktorskiej
Dominic West I
Ciemnowłosy, przystojny brytyjski aktor pojawił się na scenach londyńskich teatrów w latach 90. Dominic rozpoczął swoją karierę od głównych ról w niskobudżetowych angielskich filmach i niewielkich występach w dużych amerykańskich produkcjach. Zadebiutował w 1995 r. obrazem "Wavelength" - dramacie rozgrywającym się w Oxfordzie. Rok później wystąpił w "True Blue" - opowieści o wyścigach kajakowych. West zagrał niewielką rolą w filmie "Ryszard III", którego gwiazdą był Ian McKellen. Dobre recenzje zebrał za "Gracza" Karoly Makk. Ma na swoim koncie występy w "Mrocznym widmie", "28 days" i świetnie przyjętym przez krytykę "Rock Star", w którym partnerował Jennifer Aniston. West jest utalentowanym aktorem teatralnym. Zdobył m.in. Ian Charleson Award za rolę Konstantina w sztuce "The Seagull", którą wyreżyserował Sir Peter Hall.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 października 1969

miejsce urodzenia: Sheffield, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

Satelita
Zdobył 2 nagrody Satelita, 2 inne nagrody oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Catherine Fitzgerald (od 26.06.2010), 3 dzieci: córka Dora (ur. 2007) i 2 synów: Senan (ur. 2008) i Francis (ur. 2009)
Ma sześcioro rodzeństwa: pięć sióstr i brata.
W 1995 roku ukończył aktorstwo w Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), a w 2010 roku uzyskał tytuł doktora w Sheffield Hallam University w Sheffield (Anglia, Wielka Brytania).
Był jednym z kandydatów do roli Jamesa Bonda w ''Casino Royale'', jednak angaż ten otrzymał ostatecznie Daniel Craig.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

You drunk motherfu*ker!

Znakomita rola McNultiego w Prawie Ulicy

j.w.

Gratulacje z powodu nominacji do Złotego Globu za The Affair. Całkiem zasłużona, bo jego rola jest bardzo bogata i w jednym odcinku musi pokazać dwa odcienie tej samej osoby. W mojej ocenie wypada bardzo naturalnie:) trzymam kciuki

Ja mam takie wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones