PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113192}

Być jak Stanley Kubrick

Colour Me Kubrick: A True... ish Story
6,6 4 455
ocen
6,6 10 1 4455
5,5 6
ocen krytyków
Być jak Stanley Kubrick
powrót do forum filmu Być jak Stanley Kubrick

„Film zabawny, ale homoseksualizm mnie przeraża, dlatego mam mieszane uczucia.” To wypowiedź jednego mojego znajomego. Poleciłem mu ten ze względu na to, że opowiada zabawną i do tego chyba prawdziwą historię. Tą opinię oczywiście w mniejszym lub większym stopniu podziela kilku moich znajomych. Z tego powodu zastanawia mnie jedno - czy naprawdę homo fobia tak silna jest w narodzie? Czy w tym kraju, mimo wszystko, straci na popularności, każda produkcja filmowa, która ociera się lub wręcz traktuje o wiadomym temacie? Ja w tym filmie widziałem genialnego Malkovich’a i zabawną historię. Temat „jaka była orientacja seksualna Alla’a Conway’a” jakoś uszedł mojej uwadze. http://www.fif.pl

Greg_fif

Albo ty masz nietypowy krąg znajomych albo ja w każdym bądź razie chyba nie znam NIKOGO dla kogo byłoby to istotnym elementem filmu...

Greg_fif

W rzeczy samej tak jest. Nawet nie wiecie w jakich konwulsjach się wiją moi znajomi, zasłaniając oczy i międzyczasie rzucając bluzgami gdy w oglądanym przez nas filmie są choćby sceny pocałunku dwóch panów. Niestety ludzie w naszym kraju wręcz czują obowiązek by krytykować wszystko co jest gejowskie i wyjść z seansu gdy takowa scena się pojawi. Filmu nie oglądałem ale zaciekawił mnie temat.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Jedni czują obrzydzenie na widok homo pocałunku, inni na widok kobiety sikającej facetowi w usta.
Na razie w Polsce nie jest zabronione odczuwanie obrzydzenia na takie widoki.

ocenił(a) film na 9
Greg_fif

hehe ja nie wiem jaki tak naprawdę jest ogólny odbiór w narodzie tego typu tematyki, ale dla mnie ten film jest wprost urzekający i w dużej mierze właśnie dzięki temu gejowskiemu charakterowi granej przez Malkovicha postaci. Gdyby nie to niemożliwy byłby cały ten rozkwit jego ekstrawaganckiego ubioru, kolorytu, strzelania oczkami :))) , makijażu.. Piękna jest ta filmowa postać choć pewnie prawdziwy Conway mógł być odpychający zważywszy na jego wygląd.

ocenił(a) film na 7
Greg_fif

A czy nie można się brzydzić gejami i zachwycać świetną rolą Malkovicha jednocześnie?

ocenił(a) film na 7
Fauda

Ostatecznie zresztą wydaje mi się, że film ukazuje homoseksualistów w raczej niezbyt pochlebnym świetle, tym bardziej więc Wasi znajomi powinni przyjąć go z aprobatą.

ocenił(a) film na 4
Greg_fif

a będziesz zasłaniał oczy gdy w filmie 4 letnia dziewczynka będzie lecieć w ślimaka z 60 letnim obleśnym grubasem?

dolbi

trzeba być niezłym idiotą, by operować takimi porównaniami :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones