PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32365}

Był sobie chłopiec

About a Boy
7,1 101 574
oceny
7,1 10 1 101574
6,9 18
ocen krytyków
Był sobie chłopiec
powrót do forum filmu Był sobie chłopiec

nie mogę zrozumieć fenomenu tego filmu niby prosta fabuła, dwie skrajnie przerysowane postaci , krótki wątek miłosny i oczywiście wielka przemiana głównego bohatera, a jednak jest w tej produkcji coś co cholernie przyciąga widza, a i uprzedzając komentarze nie jest to, bynajmniej w moim przypadku Hugh Grant. A wracając do tematu wg nie to historia dla każdego i na każdą okazję nie męczy jest w niej trochę humoru szczypta dramatu, a wszystko w bardzo lajtowym klimacie w swojej kategorii jak najbardziej zasługuje na 8 z 10 gwiazdek

ocenił(a) film na 7
SNOBKA

Oglądało się nawet miło. Może właśnie fenomen tkwi w tej prostocie?;)
I muzyka, Killing me softly bardzo mi się w tym filmie podobało.

ocenił(a) film na 7
Lionne94

genialna scena występu w szkole, popłakałam się.

ocenił(a) film na 8
Lionne94

Właśnie, ten film jest dobry jako całość, ale wyjąć z niego muzykę i się stanie średni. Idealna ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 10
SNOBKA

Dokładnie, w tym tkwi siła. W prostocie i normalności. Ten film opowiada o prawdziwych ludziach w bardzo fajny, normalny sposób. Mnie się bardzo podoba scena występu w szkole, esencja tego filmu wg mnie.

ocenił(a) film na 8
SNOBKA

może to motyw jajka mądrzejszego od kury? a może ta angielska specyfika? Hugh Grant też daje radę jako zakręcony lekkoduch bo tak to raczej Rachel odciągała chwilami moją uwagę od meritum sprawy :D

ocenił(a) film na 6
SNOBKA

Czy ja wiem, początek był naprawdę dobry, ale tak w połowie film dla mnie stał się ciut ociężały, - bo zabrakło tej komedii a pojawił się mały melodramat.

ocenił(a) film na 7
Moai

ale o to też chodziło. jakby ten komediowy wątek ciągnął się do końca, myślę, że film wyszedłby zupełnie inaczej i nie miałby "tego czegoś", co tak widza przyciąga. mógłby po prostu stracić na wartości.

ocenił(a) film na 6
SNOBKA

Może tym, że nie jest to kolejna banalnie opowiedziana historia? Oglądając, już myślałam, że
(możliwy spojler!)
pod koniec jednak Will i matka Marcusa będą razem, a tu niespodzianka. I dobrze, bo przez to cała historia byłaby jakaś mdława, a tak oglądałam z przyjemnością.

ocenił(a) film na 7
zapatrzona_w_slonce

zgadzam się, pozytywnie mnie to zaskoczyło, jak okazało się, że Will nie skończył z matką Marcusa.

SNOBKA

bo każdy z nas jest wyspą :)

ocenił(a) film na 7
SNOBKA

myślę, że chodzi tu właśnie o to, że poruszająca i głęboka treść została zawarta w tak prostej formie. bo myśli się o tym filmie raczej w kategoriach lekkiego komediodramatu, a jednak jest gdzieś tam jest w nim coś więcej, takie są moje odczucia. dlatego też tak przyjemnie wraca mi się do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones