C.R.A.Z.Y.

2005 2 godz. 5 min.
7,7 9 155
ocen
7,7 10 9155
7 756
chce zobaczyć
{"type":"film","id":118690,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/C.R.A.Z.Y.-2005-118690/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu C.R.A.Z.Y.
  • ariel27 ocenił(a) ten film na: 9

    Jak w soczewce ten film skupia niemalże całość relacji rodzinnych, obyczajowych i społecznych a także tego jak trudno w obrębie tych układów ocalić własną tożsamość. Film stawia na happy end nie tylko w temacie przemiany bohatera ale i całej jego rodziny - zwłaszcza ojca. Czy w rzeczywistości można liczyć na taki bieg wydarzeń - być może tak, być może nie - samo zakończenie jest tutaj już mniej ważne - liczy się ta dogłębna analiza jakiej reżyser poddał całość naszych relacji. Dla mnie to tez dramat poszukiwania tożsamości - bo główny bohater cały czas zmienia swą zewnętrzność w nadziei że to pomoże odnaleźć mu siebie.

    Jednak to nie o zmianę zewnętrzną idzie - ale o powrót do siebie - i to udaje mu się już bez przebieranek. Świetny film - oprawa czasami bardzo drażniąca - bo bardzo hollywoodzka i głośna - na szczęście treść w tym filmie dorównuje formie więc suma sumarum jest bardz oki. Świetnie poprowadzony temat konstruowania mitów męskości i kobiecości w kulturze i za to oraz wątki magiczne 9/10.

  • ariel27 Klimar może głośny, ale na szczęście nie koniecznie hollywoodzki. Połączenie w jednym filmie muzyki Charlesa Aznavoura, Glam rocka i Pink Floydów przeplatali co prawda momentami Stonsi, ale jednak dla mnie film utrzymuje się bardziej w klimacie Europy zachodniej:) Mi przypomina odrobinę "Piosenki o miłości" Honore. Ale z pewnością zgadzam się, że magii tej kanadyjskiej perełce odmówić nie można;)

  • ariel27 gdzie mozna obejrzeć?