PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118690}
7,7 9 356
ocen
7,7 10 1 9356
C.R.A.Z.Y.
powrót do forum filmu C.R.A.Z.Y.

Jak w soczewce ten film skupia niemalże całość relacji rodzinnych, obyczajowych i społecznych a także tego jak trudno w obrębie tych układów ocalić własną tożsamość. Film stawia na happy end nie tylko w temacie przemiany bohatera ale i całej jego rodziny - zwłaszcza ojca. Czy w rzeczywistości można liczyć na taki bieg wydarzeń - być może tak, być może nie - samo zakończenie jest tutaj już mniej ważne - liczy się ta dogłębna analiza jakiej reżyser poddał całość naszych relacji. Dla mnie to tez dramat poszukiwania tożsamości - bo główny bohater cały czas zmienia swą zewnętrzność w nadziei że to pomoże odnaleźć mu siebie.

Jednak to nie o zmianę zewnętrzną idzie - ale o powrót do siebie - i to udaje mu się już bez przebieranek. Świetny film - oprawa czasami bardzo drażniąca - bo bardzo hollywoodzka i głośna - na szczęście treść w tym filmie dorównuje formie więc suma sumarum jest bardz oki. Świetnie poprowadzony temat konstruowania mitów męskości i kobiecości w kulturze i za to oraz wątki magiczne 9/10.

ariel27

Klimar może głośny, ale na szczęście nie koniecznie hollywoodzki. Połączenie w jednym filmie muzyki Charlesa Aznavoura, Glam rocka i Pink Floydów przeplatali co prawda momentami Stonsi, ale jednak dla mnie film utrzymuje się bardziej w klimacie Europy zachodniej:) Mi przypomina odrobinę "Piosenki o miłości" Honore. Ale z pewnością zgadzam się, że magii tej kanadyjskiej perełce odmówić nie można;)

ariel27

gdzie mozna obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones