PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337354}

Centralne biuro uwodzenia

My Mom's New Boyfriend
5,6 12 tys. ocen
5,6 10 1 12327
4,2 4 krytyków
Centralne biuro uwodzenia
powrót do forum filmu Centralne biuro uwodzenia

Dno totalne. Też nie poznałam Meg Ryan. Skąd taki tytuł? Zamiast Nowy chłopak mojej matki to Centralne biuro uwodzenia? Jakie biuro? Gdzie to biuro?

magda9876

Gdyby tłumaczenie polegało na mechanicznym przepisaniu odpowiednich słów ze słownika, to nie istaniałyby wieloletnie studia transalatologiczne ani rozprawy naukowe na ten temat. "Centralne biuro uwodzenia" jest grą słów, nazwiązaniem do frazy "centralne biuro dowodzenia" - dzięki temu jest zabawny, zwraca uwagę i intryguje bardziej niż tytuł, który sugeruje film o romansie ludzi po pięćdziesiątce.

ocenił(a) film na 2
KatarinaN

Tak, zrozumiałam to celowe nawiązanie, tylko co ten tytuł ma wspólnego z filmem?? NIC

magda9876

Niezupełnie. Filmu nie oglądałam, ale akcja wiąże się w pewien sposób z FBI, to zaś kojarzy się z rządem, jakimiś 'centrami dowodzenia' właśnie. Jest to romans, recenzja sugeruje, że nie unikający tematu seksu - stąd też 'uwodzenie'. Powiedziałabym wręcz, że tytuł polski jest znacznie lepiej skonstruowany od oryginalnego.

magda9876

Za licencje do tytułu też się płaci. Więc wymysla sie nowy tytuł. Zagadka rozwiązana.. Zabawne że przy prawie każdym filmie znajdzie się ktoś oburzony "złym" tłumaczeniem. Tu po prostu chodzi o to żeby nie wydawać dodatkowej kasy za tytuł.

użytkownik usunięty
magda9876

Dla MAMONY nawet nieźli aktorzy zaprzedają swoje dobre imię ...

użytkownik usunięty
magda9876

luknij w lustro za kilka lat, pieknosci ty moja... bedziesz chciala wygladac jak meg na tym filmie.