PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262834}

Cesarzowa

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia
7,2 17 063
oceny
7,2 10 1 17063
7,0 5
ocen krytyków
Cesarzowa
powrót do forum filmu Cesarzowa

wizualnosc!!!

ocenił(a) film na 7

ja nie bede doszukiwal sie tutaj podtekstow antykomunistycznych, ale najwiekszą przyjemnoscia jest ogladac takie widowisko kolorow, wizualnosc jest najlpesza! taki film pokazuje ze nie trzeba 3D zeby zachwycic widza, a na pewno mnie, daje 7 za wizualnosc! wyzerka wzrokowcom

ocenił(a) film na 8
LoloManolo

Ja tylko dodam, że film ma jakiś nieokreślony, intrygujący klimat, który naprawdę potrafi zatrzymać do końca seansu.

ocenił(a) film na 7
el_jefe

Ja też sie zgadzam .. na początku film po prostu był włączony ... ale po jakimś czasie nie mogłam przestać go oglądać. Zrobiony z niezwykłym rozmachem i przepychem ... Efekty rzeczywiscie zapierające dech w piersi....

LoloManolo

całkowice się zgadzam. Piękno kolorów, ruchów, detali. Zwolnione tempo kiedy cesarzowa wylewała lekarstwo. Cudo :)

LoloManolo

Jednak za dużo złota, za mało aktorów, za mało ruchu. A le oglądam dalej.Hej!

ocenił(a) film na 6
baca350

sporo jatki, sporo zabijania ale nie zły, dalej oglądam...

poland_gosik

Zaliczam!!! Ten sam styl, poetyka, ale nie pooglądam go z kumplami bo ich to nie kręci. Dla nich tylko Das Boot i Polowanie na Czerwony Październik i polowanie na flaszkę!
Scena mordu masowego w klatce/placu to specjalność tego reżysera.
Skąd oni brali tylu wojowików???
Hej!

ocenił(a) film na 3
LoloManolo

Zgodziłbym się z Autorem tego komentarza, że wizualność filmu prezentuje wysoką klasę - robi silne wrażenie, ale też poniesione zostały na to ogromne koszty. Po obejrzeniu filmu poczułem pewien żal, ze zmarnowano tak wspaniałą scenografię dla tak miernego scenariusza i taniego efekciarstwa. Latające noże i masa linoskoczków to już kiczowaty efekt wart jedynie produkcji made-in-Hong-Kong; być może sami Chińczycy nakręciliby coś głębszego...

ocenił(a) film na 9
LoloManolo

Faktycznie, rozmach filmu poraża. Teraz w Stanach czy Europie nie kręci się już takich filmów. Mowa tu o kosztach. Proszę bardzo, nie liczono się z kosztami i co wyszło ? Coś pięknego. Oczywiście można dopatrzeć się lekkiej kiczowatości, ale mnie to jakoś w oglądaniu nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie. To jest po prostu taka konwencja. Należy zaznaczyć, że jak już tu zauważono, nie przesadzono z efektami, typu wojownicy ninja i walki na miecze, a "głębokość" filmu na tym nie ucierpiała. Za to sceny zbiorowe to po prostu ogrom, coś niesamowitego. Polecam wszystkim !!!

ocenił(a) film na 7
chemas

napisalas/es dokladnie to co bym sam odpowiedzial na zarzut kosztow i glebi filmu, taka konwencja, wizualnosc, cudo

ocenił(a) film na 8
LoloManolo

A mnie ta wizualność raziła swą nachalnością. Odniosłam wrażenie, ze tło było ważniejsze od całej reszty. I te kolory! Były w pewnym sensie straszne, przesycone, jadowite wręcz, myślałam nawet czy nie rozjaśnić ustawień telewizora, by łatwiej to strawić :)
Dla mnie mistrzowski wizualnie jest Hero, Cesarzowa była... hmmm... jakby to ująć... zbyt jaskrawa, Stanowczo za dużo złota.
Nie zmienia to faktu, że film mi się podobał, ale wynika to głównie z moje słabości do kina Dalekiego Wschodu :) Przesada w scenach militarystycznych raziła również, ale do tego w chińskich produkcjach przywykłam. No może zabójcy, niczym pająki na sznurkach byli nieco śmieszni :)
Do fabuły zastrzeżeń nie mam, podobała mi się ta nieuchronność przeznaczenia i konieczność dokonania złego wyboru. Zakończenie w iście szekspirowskim stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones