PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843}
7,8 432 079
ocen
7,8 10 1 432079
6,6 26
ocen krytyków
Chłopaki nie płaczą
powrót do forum filmu Chłopaki nie płaczą

Nie tylko Lubaszenko? Sequel Chłopaków nie płaczą?
jak na razie tylko w mojej wyobraźni....
Dalsze losy, fantazjuje i jak to mogło by wyglądać dalej?


1) Kuba Brenner- czy w Paryżu osiągnie sukces skrzypka? czy zwiąże się jeszcze z Weroniką?
(zachowała się jak zwykła szmata, fakt, ale ich związek nie byłby bez szans, zostawiła najprawdopodobniej
papierowego tygrysa-Psikute, zwykłego dresiarza i leszcza, taki sam pseudonim nosił podobno agent
Tomek podczas swoich niezbyt etycznych działań jako pracujący pod przykryciem, tak notabene)

2) Oscar, Lili, chyba nasz pryszczaty przyjaciel nie udźwignie jednak ciężaru opieki nad dzieckiem,
rodzicom swoim powiedział niewiele o studentce geografii, może być tutaj ciężko...

3) "Grucha", Fred, nie wiem w zasadzie dla kogo pracowali, ile lat dostał "Grucha", bo nie znam grypsów?,
chyba dużo, może sąd jednak nie wziął pod uwagę, że zabijając Freda uratował Kubę, a może dołożyli
mu za jakieś poprzednie przestępstwa?

4) "Cycofon"- czy dalej będzie panienką w agencji? czy zapomni o "Gruszcę? (jak to odmienić, profesor Miodek do pomocy !)
a co z agencją?, może punkt 6 i 10 coś powiedzą?

5) "Laska"- chciał być ambasadorem, tylko nie wiadomo czego, chyba wróci do sedesów, a może w poszukiwaniu bunkrów
znajdzie złoty wagon z prochami? Oczywiście powie: jest zaje..ście!

6) "Bolec"-showbiznes, czy będzie to klapa czy jednak podtrzymywanie z nieudanym rezultatem interesu ojca?

7) Psikuta- karykatura typowej wydmuszki i megalomana, lepiej nie poświęcać mu dużo czasu, może postrzeli się
w nogę swoją bronią?

8) dziekan Zajączek-czyżby powrót z USA nieco pokiereszowany i zemsta na Brennerze?

9) Szef-czyżby władzę miał przekazać temu dzieciakowi co rodzice nie zapłacili okupu? a Silnoręki? co z nim?

10) Czesiek "Alf"-dalej będzie sutenerem po wyjściu ze szpitala? czy będzie miał pomroczność jasną jak Grucha?

11) "Siwy"- czy wraz z swoim naganiaczem nasz zbój Prokrust trafi na kogoś silniejszego od siebie i ten cwaniak
jednak okaże się cwaniakiem?

A Pan w łódce dalej będzie pływał po tej Wenecji...

Irish_Americ

Ciekawy temat, też o tym myślałem.
Kontynuacja filmu powstała w postaci gry, wystąpili jednak tylko Fred i Grucha (nawet Pazura i Zbrojewicz użyczyli im głosów), lecz moim zdaniem gra była słaba, kompletnie pominęła całą resztę bohaterów filmu, trochę mały związek z filmem, dodatkowo pomysł ze zmartwychwstaniem Freda całkiem głupi.

A w odpowiedzi na wątek:
1) Kuba pewnie osiągnie sukces skrzypka, ale Weronika raczej do niego nie wróci (być może ona myśli, że on nie żyje? Przecież widziała jak Fred wkładał go do bagażnika). Zwróć uwagę na pewien element tej sceny, który zauważyłem dopiero po kilku obejrzeniach - kamera po tej scenie pokazuje fontannę, z której zaczyna lecieć woda - oznacza to, że na widok bandziora, który jedzie zabić jej byłego, zrobiło jej się mokro. Taki miała niestety charakter.

2) Myślę, że Oskar jednak da radę.

3) W pewnym sensie opisała gra (niestety jako jedyny punkt).

4), 6) 10) Ciekawy pomysł, może Cycofon zostanie piosenkarką w agencji Bolca, Alf też pewnie się w to wkręci. A co do odmiany - "Grusze".

5) Laska - skoro chciał być jak Tony Halik, może wyjedzie za Kubą do Francji?

8) Nie wiadomo, w jakim stanie będzie Zajączek. Może też pomroczność jasna?

9) Wychodzi na to, że tak.

Ale mimo wszystko, pomysł ciekawy i był potencjał na kontynuację. Powinna była jednak ona powstać jakiś rok-dwa po premierze.

ocenił(a) film na 9
Ferdas_2

Są takie filmy które nigdy nie powinny być kontynuowane, albowiem ten jest tak dobry sam w sobie że i tak jest już opus magnum serii która nigdy nie powstanie.

użytkownik usunięty
Ferdas_2

Może zrobią na dwudziestolecie filmu drugą część ze starą obsadą (Stuhr, Pazura, Zbrojewicz, Łazuka, Milowicz) i będzie arcydziełem.

ocenił(a) film na 10

Polacy robią teraz inne filmy... chyba wiecie jakie :) Weekend , kac dupa , kochaj i sraj itp.

Ferdas_2

Poza trafieniem i upadkiem Freda na ziemię, więcej nie pokazano. Może więc przeżył i to on ściągał dług z Volty u Machulskiego...

bazant57

Skoro dostał dwa razy w serce, dodatkowo Grucha dostał wyrok, w takim razie śmierć pewna.

Ferdas_2

Cycofon odwiedzała Gruchę raczej w areszcie, a nie więzieniu. Może średnio pamiętam samą scenę strzelaniny, ale nawet trafienie w głowę nie musi zakończyć się śmiercią. Z kolei major Desmond Morton, z brytyjskiego wywiadu w okresie międzywojennym, w bitwie pod Arras w 1917 został trafiony w serce i żył do roku 1971 z nieusuniętym pociskiem. Więc Fred też mógł...

użytkownik usunięty
bazant57

Czyli polskie komedie dzieją się w jednym uniwersum? Polish Cinematic Universe?

użytkownik usunięty
Irish_Americ

Moja propozycja: Reżyserem będzie Vega, a w głównych rolach Oświeciński, Karolak i Milowicz.

Irish_Americ

Aktualizacja: Pazura potwierdził, że powstanie 2 część.
https://www.wykop.pl/link/partnerredirect/4762221/chlopaki-nie-placza-2-druga-cz esc-komedii-potwierdzona/

ocenił(a) film na 7
Ferdas_2

A to ciekawostka !!! Oby tylko jakiś suchar nie wyszedł z tego, dość ryzykowna gra scenarzystów !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones