7,8 423 214
ocen
7,8 10 1 423214
16 158
chce zobaczyć
6,6 18
ocen krytyków
{"rate":6.61111,"count":18}
{"type":"film","id":843,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ch%C5%82opaki+nie+p%C5%82acz%C4%85-2000-843/tv","text":"W TV"}]}
Chłopaki nie płaczą

Bohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami.
Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocy okazuje się, że chłopców nie było stać na takie rozrywki. Opiekun "panienek" nie zastanawiając się długo, w ramach zapłaty bierze sobie cenną figurkę z kolekcji wspomnianego wuja. Aby ją odzyskać, Kuba zastawia w lombardzie swoje skrzypce i z pieniędzmi wędruje do agencji. Tam wpada w sam środek mafijnej transakcji. Powstaje zamieszanie, wybucha strzelanina i przy okazji ginie walizka z kasą. Gangsterzy, podejrzewając o kradzież Kubę, ruszają jego śladem. Tymczasem Oskar wdaje się w romans z panienką lekkich obyczajów, Lili (Anna Mucha), która chce dla niego zmienić swoje życie.

Dzień bohatera filmu, Kuby (Maciej Stuhr), świetnie zapowiadającego się młodego skrzypka, zaczął się źle - rzuciła go dziewczyna (Magdalena Mazur). Potem, gdy chłopak spóźnił się na egzamin w Akademii Muzycznej, pożegnano go do jesiennej sesji poprawkowej. Pod wieczór, po godzinnym spotkaniu z panienkami z agencji towarzyskiej, okazało się, ze kolega Oskar (Wojciech Klata), który namówił Kubę na ten wypad, nie ma czym zapłacić. Tymczasem do Warszawy przyjechali dwaj gangsterzy z Wybrzeża, Fred (Cezary Pazura) i Grucha (Mirosław Zbrojewicz), z walizką pieniędzy dla Szefa stołecznej mafii (Bohdan Łazuka). Syn Szefa, Bolec (Michał Milowicz), pozbawiony ku zmartwieniu ojca talentów gangsterskich, jest jednak przez niego przysposabiany do fachu i otrzymuje zadanie: ma ugościć przybyszów w stolicy. Organizuje "imprezę" w owej agencji, gdzie jest niewydarzonym szefem. Nieoczekiwanie pojawia się Kuba, chcący uregulować dług nieudacznika Oskara. Staje się mimowolnym i niewygodnym świadkiem strzelaniny wśród znudzonych bandytów...

Milenka
opis użytkownika

Niejaki Kuba Brenner (Maciej Stuhr), skrzypek, chcąc pomóc koledze Oskarowi (Wojciech Klata) wyleczyć trądzik, radzi pójść do agencji towarzyskiej. Po fakcie, i paru problemach okazało się, że mieli za mało pieniędzy. Opiekun dziewczyn zabiera w zastaw bezcenną figurkę należącą do wujka Oskara. Kuba zastawia skrzypce w lombardzie i idzie odkupić skrzypce. Pech chciał, że trafia w sam środek mafijnej transakcji, czego wynikiem jest strzelanina. Kuba ucieka, ale niestety, ginie walizka z 200 tys. zł. Kto ją ukradł? Wszystko wskazuje na Kubę. Czy uda mu się uciec karzącej ręce bezprawia?

wojtimosi
opis użytkownika

Kuba Brenner (Maciej Stuhr) jest młodym, perspektywicznym skrzypkiem. Przygotowuje się do wyjazdu na konkurs do Francji, który ma otworzyć mu wrota do kariery. Jego kolega Oskar (Wojciech Klata) ma problemy, więc postanawia mu pomóc, wynajmując dwie dziewczyny z agencji. Jednakże pojawia się problem, gdyż chłopaki mają zapłacić więcej, niż posiadają. W związku z tym w ręce "opiekuna" dziewczyn trafia wartościowa złota figurka afrykańskiego czarodzieja. Kuba podejmuje się misji jej odzyskania.
W agencji odbywa się spotkanie mafiozów z Wybrzeża z Bolcem (Michał Milowicz) - synem tutejszego szefa gangu. Dochodzi do strzelaniny, na skutek której Grucha trafia do szpitala. Podejrzenia padają na Kubę, który przypadkiem znalazł się w samym środku afery.

army
opis użytkownika

Kuba Brenner - dobry skrzypek, którego właśnie porzuciła dziewczyna, namawia swojego kolegę aby próbował wyleczyć trądzik metodą seksualną i wspólnie z nim zamawiają dwie prostytutki. Po godzinie okazuje się że nie mają funduszy by zapłacić za zabawę więc alfons zabiera Oskarowi figurkę złotego czarodzieja. Kuba, widząc zrozpaczonego kolegę, sprzedaje skrzypce i stara się odkupić figurkę z rąk alfonsów, ale w tym czasie w agencji towarzyskiej przebywają gangsterzy, którzy czekają z walizką pełną banknotów na ojca Bolca - szefa agencji. Kuba wkracza tam w najmniej odpowiednim momencie i chwile potem zostaje oskarżony o zniknięcie walizki.

Figa
opis użytkownika

Młody skrzypek, Kuba Brenner ma pojechać na konkurs do Francji. Niestety, spóźnia się na egzamin, złośliwy profesor nie chce go przesłuchać, uniemożliwia tym samym chłopakowi wyjazd za granicę. Odchodzi też od niego dziewczyna. Wkrótce Kuba wpadnie w jeszcze większe tarapaty. Jego przyjaciel Oskar ma kłopoty z cerą. Kuba zgadza się pomóc zakompleksionemu przyjacielowi w skorzystaniu z usług agencji towarzyskiej "Czarny Lotos". Po wieczorze z dwiema dziewczynami, spędzonym w mieszkaniu wujka Oskara, okazuje się, że młodzieńcy nie byli do niego przygotowani finansowo. Opiekun dziewczyn zabiera w ramach rekompensaty drogocenną figurkę z kolekcji wujka. Pechowcy postanawiają ją odzyskać. Kuba zastawia skrzypce w lombardzie i udaje się do agencji, by wykupić figurkę. Trafia w sam środek mafijnej transakcji. Bolec, właściciel "Czarnego Lotosu" i syn szefa mafii, ubija interes z twardzielami z Wybrzeża, Fredem i Gruchą. Przypadkowo dochodzi do strzelaniny. Grucha i Bolec zostają lekko ranni, ginie też walizka z pieniędzmi. Wszystko wskazuje na to, że zabrał ją Kuba, przypadkowy świadek całego zamieszania. Fred, Grucha i Bolec ruszają jego tropem.

domonika
opis użytkownika

Kuba Brenner aby pomóc swojemu nieśmiałemu przyjacielowi Oskarowi wynajmuje w agencji towarzyskiej dwie panie. Po upojnej nocy okazuje się, że chłopcy nie byli przygotowani finansowo. "Opiekun artystyczny" dziewczyn zabiera w ramach rekompensaty drogocenną rzeźbę należącą do wujka Oskara. Kłopoty chłopców zaczynają się, gdy Kuba udaje się do agencji aby wykupić figurkę i trafia w sam środek mafijnej transakcji... Idiotyczny przypadek sprawia, że w klubie dochodzi do strzelaniny podczas której Grucha i Bolec zostają ranni, ginie również walizka z pieniędzmi... Podejrzenie pada na Kubę.

opis dystrybutora dvd