PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1033}

Chłopcy z ferajny

Goodfellas
8,3 313 122
oceny
8,3 10 1 313122
8,7 49
ocen krytyków
Chłopcy z ferajny
powrót do forum filmu Chłopcy z ferajny

Zapytanie o sytuację

ocenił(a) film na 8

Dlaczego gdy Jimmie wezwał maurica na gre w pokera by go zabic, powal pod koniec schadzki do Henrego zeby zapomnial o sprawie, a potem tak zabijaja mauricea ?

ocenił(a) film na 10
wrotek

Według mnie Jimmie znał dobrze Hilla i wiedział, że ten będzie starał sie wpłynąć na tę decyzje, dlatego też uspokoił Hilla by ten nie próbował jakiś głupot i zostawił mu wolną rękę.


Mnie w tej scenie najbardziej rzucało sie w oczy, jak przez kilka godzin cała 5-tka bawiła się, piła razem, wspominała stare czasy, a aż 3 z nich wiedziało że zabiją 1 nich zginie.

ocenił(a) film na 8
ProviCFC

poprawie moj post b o na poprzedniej klawiaturze litera i mi nie dzialala za bardzo :) "Dlaczego gdy Jimmie wezwał maurica na gre w pokera by go zabic, powiedzial pod koniec schadzki do Henrego zeby zapomnial o sprawie, a potem i tak zabijaja mauricea ?

bardzo ciekawe wyttlumaczenie dzieki

ocenił(a) film na 8
ProviCFC

a gdzie sie henry podzial ? splawili go ?

ocenił(a) film na 8
wrotek

bo jak wychodzili zeby go whack nąć to henrego nie bylo... a jezeli Twoja teoria jest prawidlowa, to po whacknieciu henry powinien byc jakis zaskoczony albo zmieszany

wrotek

Do tej roboty nie było potrzeba aż tylu ludzi, więc pozbył się on najsłabszego ogniwa: gościa który nie chciał go zabijać.

ocenił(a) film na 8
borzo30

prawdziwi przyjaciele nie... dziwne ze henrego nie zabil tem jimmie. myslisz ze by jego pesci tez zabil ?

wrotek

Wtedy nie było mowy o tym, by Henry mógł zginąć. Nie brał on udziału w napadzie, nie zdenerwował Jimmyego zbytnim szastaniem kasą(w każdym razie nie pokazał mu, że też ogarnął go szał zakupów), wciąż zarabiał dla niego dużą kasę z narkotyków itp. Henry i Tommy byli w tamtym momencie jego najbardziej zaufanymi i ulubionymi ludźmi, to cała reszta była zbędna. Co do tego, jak zareagowałby Tommy na rozkaz zabicia Henryego- trudno powiedzieć.

ocenił(a) film na 8
borzo30

1)Myslisz ze Jimmie rzeczywiscie chcial zabic henrego jak go wysylal w restauracji ?

2) Kto byl bardziej zaufanym kolega Jimmiego, tommy czy henry ?

wrotek

1) Tak. Chciał też zabić wcześniej Karen.
2) Myślę, że Henry wydawał mu się mniej porywczy i bardziej przewidywalny, za to Tommy lubił zabijać i nie miał z tym problemu. W zasadzie w czasie filmu ani razu nie widzimy, by Henry zabił kogokolwiek. Tommy dawał mu też nadzieję na awans w hierarchii ze względu na możliwość zostania mafiosem. W zasadzie remis. Obu znał też od wielu lat.

ocenił(a) film na 8
borzo30

z tą larem to byl ciekawy ruch

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones