PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1033}

Chłopcy z ferajny

Goodfellas
8,3 313 226
ocen
8,3 10 1 313226
8,7 49
ocen krytyków
Chłopcy z ferajny
powrót do forum filmu Chłopcy z ferajny

kolejny piątkowy wieczór jest zatem już jasny pod względem kanału jaki warto oglądać :)

ocenił(a) film na 9
hermes_fw

No TVN 7 ze swoim kinem oldschool w piątki ładnie poczyniło. Tylko niewiem czy oglądać władca pierścieni 2 czy Goodfelas :/

rafik1947

To udanego seansu życzę... ahh ten lektor i te reklamy...

użytkownik usunięty
rafik1947

tvn 7 rządzi. nigdzie w polskiej telewizji nie widziałem fear and loating in las vegas.

hermes_fw

Podbijam i przypominam, to już dziś!

hermes_fw

Długo nie oglądałem, warto dzisiaj sobie przypomnieć to arcydzieło. Fajnie gdyby dali możliwość wykazania się tłumaczowi bez ograniczeń cenzuralnych, bo sam lektor będzie najlepszy jak do takich filmów. Jak powieje cenzurą to i tak obejrzę, wystarczy że sam wiem co aktorzy naprawdę mówią... ;) Może TVN7 jednak się postara o coś więcej od tekstów typu "Zatrzymaj się, sprawdzimy co to za hałas" we wstępnej scenie filmu jak ostatnio.

filmowy_man

W lepszej, ale rzadziej pokazywanej wersji tvn7 (daleko od ideału, ale jak na tv to nieźle) pamiętam, że było gdy Tommy proponuje we wstępie zatrzymać się - "Zjedź k u r w a, zobaczymy". Przy "funny how" też trochę dobrze przełożonych "faków" było. Byle nie dali wersji czytanej przez Jacka Brzostyńskiego, bo tam pomimo cenzury lektor czytał jakby miał zatwardzenie czy coś.

hermes_fw

No niestety. Tvn7 nadaje pierwszy raz zupełnie nową wersję, z niemal najgorszym tekstem jaki słyszałem. Nawet poprzednio było stokroć lepiej. Zawiodli me oczekiwania na całej linii. Lektor czyta świetnie ale tłumacza należałoby wyciepać :(

ocenił(a) film na 9
hermes_fw

No tak, tłumaczenie było bardzo słabe: "Oddawaj forsę skurczybyku" czy inne kwiatki odrzucały mnie od oglądania. :(

bozo777

Zgadzam się. Oglądałam i darłam się do telewizora poprawiając lektora. Strasznie irytujące tłumaczenie! Jak dla mnie "Beznosy Freddy" brzmi o wiele lepiej niż "Freddy bez nosa". Męczyłam się strasznie ale mimo wszystko obejrzałam do końca bo kocham ten film ;)

ocenił(a) film na 10
Paula230

A ja sobie wczoraj obejrzałam z płyty i na szczęście lektor był normalny i bez jakiejkolwiek strasznej cenzury :)

alienowa

Witaj, czy możesz napisać (albo też dać link do takiego wydania DVD które masz)?

przyznam że nie widziałem Chłopców na DVD bez cenzury, wydanie które mam czyta Jacek Brzostyński i jest ono fatalne pomimo że dvd. A chętnie bym kupił dvd z lektorem bez cenzury. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

Szczerze mówiąc to z tego linku korzystałam już dawno i już go nie mam :/ Chociaż pewnie po takim czasie to już dawno wygasł. Więc chyba nie pomoge :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones